Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos gyanúval milyen orvoshoz...

Pcos gyanúval milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok.Pár fekete szőrszál évek óta kinőtt a mellbimbóudvaromra,ezeket kihúzkodtam csipesszel.Tényleg nem volt vészes,kb 2-3 db volt.Viszont az utóbbi időben egyre sűrűbb lett,ami miatt aggódom.

Hiába tépem ki csipesszel,nem merek levetkőzni senki előtt,főleg amikor benő vagy épp nődögél ki és érezni,hogy van ott szőr,de még túl kicsi kitépni.

Erre a lézeres szőrtelenítés jó megoldás?Nem kell,hogy az összes eltűnjön,már annak örülnék,ha csk pár darab maradna,mint régen:/

Valamint nem tudom,hogy ez PCOS tünet lehet-e.Régebben pattanásos voltam,de szedtem rá Sotretet,azóta 1-2 jön elő,illetve mensturáció előtt.A menzesz nem rendszeres.Nem vagyok elhízva,sem kórosan sovány,de a testösszetételem pont olyan,hogy hasra hízom,amit szintén a Pcos tünetei között olvastam.Máshol egyébként semmi problémám nincs,tehát se a hasam,hátam,arcom nem szőrös (arcra 3db szál nő ki,ennyi)

A menstruációm nem rendszeres,fogamzásgátlót nem szedek.

Háziorvosos beutaló kell vagy el kell mennem nőgyógyászhoz és ő küld el vagy hogy működik ez?

Köszönöm mindenki segítségét!


2014. jún. 12. 20:06
 1/4 A kérdező kommentje:

a hónaljamon van egyedül barnás elszíneződés,ez már tuti pcosra utal,ugye?

a szőr a többi testrémen nem erős,nem dús,normális :S

2014. jún. 12. 20:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Már csak a rendszertelen menstruáció miatt is nőgyógyászhoz kell fordulni,ő majd továbbit ahova kell ha szükséges.
2014. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz! Ha tudsz rögtön a mensmentisbe menj! Akkor nem futsz felesleges köröket. A tünetek nem mérvadóak nekem a meddőségi problémán kívül más tüneted sosem volt rá! Mégis Pcos-es vagyok!
2014. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem meg az arcom is szőrös, túlsúlyos is voltam, a menstruációm is hol volt, hol nem volt, mégsem vagyok PCOS-es.

Mit jelent nálad a rendszertelen ciklus?

2014. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!