Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása utáni hajhullás?

Figyelt kérdés
4 hónapja hagytam abba és eléggé hullik a hajam. Hova menjek vele? Olvastam az endokrinológiát, oda a nőgyógyász vagy a háziorvos ad beutalót? Valakinek volt ilyen, kezelték vagy magától elmúlik majd? Hajvitaminok érnek valamit ha hormonális oka van a hajhullásnak, vagy hogy lehet megállítani?
2014. jún. 12. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyanez volt a helyzet, nekem pjazsmirigy alulműködéstől, és PCOStól hullott a hajam. Addig a tabi elnyomta a tüneteket. Szerintem ha nőgyógyászhoz mész, és kérsz egy ciklus 3. napi hormonsort, TSH-val (azt hiszem alapból is benne van az, a TSH a pajzsmirigyre utaló hormon), és az UH-ból sok minden látszani fog. De legalább kizárjátok ezeket a betegségeket, ha nem ezektől van. LH/FSH aránynak 1 körülinek kell lennie, ellenkező esetben utal PCOS-ra. A patikában kapható szerek ilyenkor feleslegesek a hajhullásra. PCOS esetében általában, de nem minden esetben láthatóak a petefészekben apró meg nem érett tüszők, de a neten sok anyag van fent erről. Remélem semmi komoly nem lesz neked, de egy kivizsgálást megér, mert mindkettőre ami gyógyszer való, az nagyon lassan hat, így lehet 1 év is elmegy a gyógyulással. Viszont a kettő közül bármelyik betegség endokrinológusra tartozik, a PCOS is, és nem műtögetni kell!!! Hanem az anyagcserezavart, ami felborította a hormonháztartásodat, és így lehetővé tette a tüszőknek, hogy ne szívódjanak fel, azt kell kezelni. Nem a tünetet! Huh, most ez elég hosszú lett, és remélem úgy jössz ki a vérképeredményekkel, hogy csak nevetsz ezen a hozzászólásomon! :D
2014. jún. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) Akkor először menjek a nőgyógyászhoz? Mondjuk valószínűleg a háziorvos fog beutalni, mert laborba is tőle kellett kérnem beutalót kérnem múltkor.


Neked a hajhullás miatt volt más tüneted? Nekem az elmúlt 3 hónapban rendesen megjött, először 27 aztán 30-30 napra, és elég vékonyka vagyok, vagy attól még lehet pcos?

2014. jún. 13. 08:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Előző vagyok. Nekem semmi tünetem nem volt a hajhulláson kívül, nekem a PM alulműködés miatt jó pár kiló feljött. De ennyi. Én magán nődokihoz mentem, mert az sztks nem igazán foglalkozott vele, és ő utalt be engem minden vizsgálatra, amikor látta az UH-on a PCOS-t.
2014. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!