Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hajhullás ellen fogamzásgátló?...

Hajhullás ellen fogamzásgátló? Működhet?

Figyelt kérdés

Már kivirít a fejbőröm, nagyon el vagyok keseredve, légyszi segítsetek. Túl vagyok kivizsgáláson, vitaminon, Bánfi samponon, fejspray-n és hasonlókon. A kolléganőm korábban pókháló haja az utóbbi időben kezd lobonccá fejlődni, és bizonos okoknál fogva azt feltételezem, hogy a fogamzásgátlótól, de nem kérdezném meg, sajnos nem vagyunk olyan jóban (és én csesztem el a kapcsolatot). Szóval szerintetek lehetséges?

Ja és saját magamnál hormonális okokra gyanakszom (vannak erre utaló egyéb jelek), de hiába kértem a háziorvost is meg a bőrgyógyászt is, nem küldtek el endokrinológiára sem más hormonvizsgálatra.

Abszolút nem vagyok amúgy hiphonder, bár a fentiekből úgy tűnhet. Csak nő vagyok és szeretném, ha lennenémi hajam.

Zöld kéz jár minden normális válaszért.



2012. aug. 16. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan segíthet, ami antiandrogén. De ha abbahagyod, vszínűleg visszatér a probléma.
2012. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogorvosnál voltál? A rossz fogak okozhatnak nagymértékű hajhullást. Plusz van ilyen betegség is, hogy az ember haja elkezd teljesen kihullani, plusz cöükken a szőrzet is. Ha jóval kevesebb szőr van rajtad érdemes ezen is elgondolkodni. A fogamzásgátló szerintem nem oldja meg a gondod :(
2012. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Jó, nem oldja meg, de akkor mi oldja meg?

Fogaim rendben, szőrzetem is.

2012. aug. 16. 11:16
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Először is: Ha jól értem, végigjártad a góckutatási procedúrát. Ha mégsem, akkor erősen ajánlott, úgy, mint az általános vérkép is. Ezeket kiírhatja háziorvos is.

Ha ott minden rendben, akkor mindenképen menj el endokrinológushoz is. Magán úton, akkor nem kell beutaló. Ő megcsinálja a hormonvizsgálatot. Milyen egyéb tüneted van? Szőröd nem több itt- ott a kelleténél? Menzesz rendben? Pattanásaid vannak? A nőgyógyászod véleményét is kikérheted, ő is ki tud írni egyes hormonokra vizsgálatot, és endokrinológushoz is be tud utalni.

Egyébként esélyes, hogy egyes fogamzásgátlók rendbe tesznek ( antiandrogének , pl. Diane-35 ) … egy időre. Aztán, ha abbahagyod a szedésüket hatványozottan tér vissza a probléma, mert legrosszabb esetben felborul a hormon háztartás. Ezek a szerek sajnos csak elfedik a valós problémát, meg nem oldják, sőt… :( Arra, hogy mi rá az igazi megoldás, majd az endokrinológus fog csak választ adni, amennyiben hormonális eredetű a probléma.

2012. szept. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!