Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy csak 47 kg felett...

Igaz, hogy csak 47 kg felett lehet menstruálni?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat várok! :)

2014. jún. 20. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem.
2014. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos minimum - némi egyéni szórást mutató - testzsírszázalék, illetve tápláltsági állapot kell ahhoz, hogy a szervezet olyan műveletekbe is invesztáljon, mint a szaporodás. Egy masszív csontozatú 175 cm magas nőnek a 47 kg katasztrofálisan kevés, jó ha az életben maradáshoz elég. Ugyanennyivel viszont egy alkatilag vékony, 155 cm-es csaj lazán menstruálhat.
2014. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éves koromtól renszeres a menzeszem, akkor 36 kg voltam (153 cm-hez), idöközben elértem a 45-öt is, a rendszeresség meg változatlanul fennáll.
2014. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, testzsírszázaléktól függ a dolog.

Asszem 17% alatt nem menstruálsz.

2014. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség és nem is lehet ilyen adatokat mondani, hogy ennyi, vagy annyi kiló alatt nem menstruálsz, nem mindegy, hogy 150 cm vagy, vagy 180.
2014. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Normális választ kapsz, és akár fel is pontozhatsz érte és meg is köszönheted. Máris különb leszel az itt jelenlevők többségénél. :) (Tiszt a kiv. -nek.)


Nem, nem igaz.


A testtömeg, ill. tesmagasság/testtömeg aránya és hányadosa számít.


Ha egy 150 cm-es nő a 47 kg, az majdnem túlsúlyosnak számít, és ő hacsak nem terhes vagy egyéb más baja van (pl. kivették a méhét vagy a petefészkeit), akkor a serdüléstől a klímaxig biztosan menstruál.


Ha egy 190 cm-es nő a 47 kg, akkor teljesen egészségesen SEM fog mesntruálni, mert az a testsúly számára az éhenhalás kategóriájába tartozik, amikor is a teste átkapcsol túlélő üzemmódra, amibe nem fér bele a szaporodás támogatása. Első ugyanis mindig az önfenntartás, csak azután jön a szaporodás.

2014. jún. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os Hát szerintem mindenki normális választ adott, viszont csak te kötekedtél. Ráadásul mivel mindenkinek más a szervezete nem lehet kijelenteni, hogy xy testzsírszázalék alatt nem menstruálunk, vagy 180 cm-s nő 49 kilósan már tuti biztosan nem menstruál, mert lehet, hogy valakinek a szervezete olyan, hogy menstruál. Nem olyanok vagyunk, mint a robotok. én pl. 170 cm-vel 46 kilósan vígan menstruáltam minden hónapban, pedig sovány voltam, nagyon. Átlagokat persze lehet nézni, csak szerintem ebben az esetben sok értelme nincs.
2014. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem 17,hanem 15%tól nem menstruálsz de ez az anorexiás,táplálkozászavaros,vagy bulímiásokra tartozik mert ők azok akik ezt a százalékot elérik. (kivéve persze a genetika)

150valahány centi vagyok és 41-44 kg

Menstruálok rendesen.

2014. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis igaz!!

Egyébként is teljesen egyéni a dolog.

2014. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Marhaság!
2014. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!