Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót és/vagy görcsoldót szedsz a nehéz napokon?

Figyelt kérdés
Én tizen évig Algoflex-M-et szedtem, sokáig nagyon jó volt, nem éreztem semmit, de az utóbbi időben egyre kevesebbet ér, van, hogy hiába szedem be, menni is alig tudok. Tizenévesen No-Spat szedtem, de attól meg folyamatosan hányingerem volt és szédültem. :(
2014. jún. 21. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Igyekszem kibírni nélküle. Ha végképp nem bírom, akkor viszont cataflam.
2014. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most én is azt szedtem, mert volt itthon régebbről, de egyébként vényköteles. Neked melyik orvosod írja fel?
2014. jún. 21. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem akarok beleszólni, de ha az algoflex M mellett is alig bírsz menni, az elég erősen orvosért kiált. Az Algoflex M tulajdonképpen az algopyrin és a No-Spa duo.


A No-Spa-tól azért szédültél, mert elég erős vérnyomáscsökkentő hatása van. Különösen erősen érezhető, ha amúgy is alacsony a vérnyomásod.


Én egy ideig homeopátiás golyócskákat szedtem, Platinum nevűt. Aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni, majd várandós lettem 3x, és szültem 3 gyereket. A szülések közt 1-2 normális ciklusom volt, de fájdalom nélkül. A 3. szülésem óta még nem menstruálok.

2014. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

No-Spa általában, régen Meristin, de az vényköteles lett.

Ha hirtelen nagyon begörcsölök, akkor Advil, mert az tényleg perceken belül hat, és 8 óráig nincs fájdalom.

Ha olyan közepesen fáj, akkor No-Spa és Algopyrin.

2014. jún. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a No-Spat, akkor próbáld meg a Papaverint. Ugyanígy jártam én is az előzővel. Viszont a Papaverin az nagyon jó.
2014. jún. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy orvosért kiáltana, de évente járok nőgyógyászhoz, mert anyámnak miómája volt és melldaganata. Nekem petefészek cisztáim vannak, az orvos szerint ez indokolja a fájdalmat, azt javasolta, hogy próbáljak ki más vény nélküli gyógyszert, mert lehet, hogy már megszokta a szervezetem az M-et. (Amikor elkezdtem szedni, akkor is voltak cisztáim.) Úgyhogy most kipróbálom a vény nélkülieket, amiket javasoltatok, ha nem működik akkor meg kisírok valami erősebbet.
2014. jún. 25. 10:56
 7/7 anonim válasza:
Apranax, nekem az bevállt, csak vényköteles.
2014. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!