Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Parom kislanya nallunk tolti...

Renáta0427 kérdése:

Parom kislanya nallunk tolti a nyarat. Az orvos szerint nemsokara megjon neki az elso menstruacioja. Hogyan tudok neki segiteni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ilyenkor szuksege van a tamogatasra meg tanacsokra.Sajnos engem nem vilagositottak fel rola.Tudnatok valami tanacsod adni?

2014. jún. 23. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószinüleg ő fel van világositva ha már orvosnál us volt. Te annyit tegyél hogy mondd meg neki hogy szóljon ha megjött, sok lány sajnos ez cikinek tartja és nem mer szólni, de ez csak azért ván mert a szülő is tabuként kezeli a témát. Tehát ennyi hogy merjen szólni és legyen otthon betét. Egyébként azt hogy egy lánynak mikor jön meg egy orvos sem tudja megmondani, legfeljebb akkor ha épp uh-on lát éppen domináns tüszöt, de erre kicsi az esêly hogy pont akkor volt ovu elött.
2014. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy bárhová megy, legyen a táskájában váltóbugyi és betét.

És igen, ők már suliban is többször hallották mi a teendő, hogyan kell használni a betétet, nem hiszem, hogy gond lenne, vagy nem ismerné fel a dolgot.

2014. jún. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves lehet a kislány, de nálunk ha jól emlékszem 11-12 éves kortól kezdve félévente/évente tudással és betétcsomagokkal engedtek haza suliból.

Egyébként a kislány anyukáját megkérdezhetnéd, ő beszélt-e már a lányával erről. Ha igen, akkor nem lesz nehéz dolgod.

Elég mikor megérkezett hozzátok, és kettesben maradtok, elmondani neki, hogy bármivel fordulhat hozzád, legyen az pl. betétvásárlás.

Mindenesetre legyen nálad otthon normális, tiniknek való betét és görcsoldó. Lehetőleg ne szervezzetek arra az időre strandolós, rokonlátogatós, rohangálós programokat.

2014. jún. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Beszélgess el vele erről, mondd meg neki, hogy nyugodtan szóljon, ha megjött, meg ha valami kérdése van, tegye fel bátran. Ez nem ciki, természetes dolog. Tampon, vagy betét mindig legyen nála, mert ha egyszer nem visz, biztos, hogy akkor fog megjönni :)
2014. jún. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom :-)
2014. jún. 23. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb, ha megmutatod neki, hogy hol tartjátok a házban a betétet, akár mondhatod így is, hogy "nem tudom, hogy megjött-e már, de ha szükséged lenne rá...", és utána már könnyebb rátérni a témára. Megkérdezheted, hogy megjött-e már neki, mondani fogja, hogy nem, és utána mondhatod, hogy nyugodtan szóljon neked ha megjön és ha bármivel kapcsolatban szüksége van segítségre.
2014. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És az orvos mégis honnan veszi hogy hamarosan megjön neki? Komolyan kérdezem, érdekel.
2014. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-essel együtt én is elgondolkodtam ezen.
2014. jún. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!