Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák elleni oltáshoz...

Méhnyakrák elleni oltáshoz kötelező orvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem.(: háziorvoshoz menj el és kérj tőle papírokat erről amivel meg lehet rendelni. én már megkaptam és semmilyen vizsgálat nem kellett
2010. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálam se volt vizsgálat, mondjuk én még szűz vagyok..
2010. jan. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
megse kérdezik,h szűz vagy-e.. csak ha szüzen kapod meg az oltást akkor nagyobb a védelem valamiért. de ha már nem vagy az akkor is megkapod,mivel anyukáknak is beadják(:
2010. jan. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Utolsó válaszadó! Ezt jó tudni, mert már nem vagyok szűz de érdekelne a dolog. Azt hittem csak szűz lányok kapják meg. Meg tudnád írni hogy mennyibe került? Egyébként azért véd jobban mikor még szűz vagy mert még biztos hogy nincs a szervezetedben olyan baci vagy vírus ami nemi úton terjed.
2011. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel több HPV vírusfajtára jó az oltás, ezért aki nem kapta még el az összes fajtát, annak is be lehet adni, mert a többi ellen még véd. Nőgyógyászati vizsgálat nem kötelező hozzá, főleg fiatal lányoknál, azért ekkor adják be, mert még nem jellemző a szexuális élet. Beadhatnák kb. 10 éves korban is... Persze azért az orvos csak rátok néz, mert egy torokgyulladás, influenza, nátha stb. esetén nem ajánlott amúgy semmilyen oltást beadni. Ha már nincs panasz, akkor pótolják. Felnőtt nőknél jobb előtte egy HPV vírus meghatározást készíteni (nőgyógyászati vizsgálat, mintavétel), hogy ha már úgyis az összes fajta vírus benne van, akkor fölöslegesen ne költse a pénzét a hölgy az oltásra. Jó nektek, hogy ingyen kapjátok...
2013. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!