Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoknál is van nuni vizsgála...

Lányoknál is van nuni vizsgálat iskolában vagy ez szívatás és kötelező?

Figyelt kérdés
Pár helyen olvastam ilyet és félek,remélem nem igaz,és egész nagyoknál olvastam ezt.Tényleg megtehetik,mi ez az új mizéria?És az igaz vagy szívatás,hogy sokszor egymás előtt vizsgálgatnak,megtehetik?
2010. dec. 27. 18:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
nincs ilyen, ne hidd el
2010. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Tuti?,mert jó pár helyen lehetett olvasni.Milyen vizsgálatra lehet számítani ami kellemetlen mondjuk középiskolába,jövőre megyek és jó lenne tudni.
2010. dec. 27. 18:45
 3/67 anonim ***** válasza:
ilyen vizsgálatot akkor végez az orvos, ha nőgyógyász és panasz miatt fordulsz hozzá. ez a vizsgálat saját igény esetén történik, beutaló kell, stb. emellett legfőképpen nem az osztálytérsaid előtt történik. megmérik a testsúlyodat, a magasságodat, sóhajtasz és meghallgatják a szívet és a tüdőt. ennyi. esetleg megnyomkodják a hasad, hogy érzékeny-e valahol és megkérdezik, hogy megjött-e, ha igen, mikor utoljára.
2010. dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
második vagyok. ezek a standard, általános vizsgálatok. üzemorvosnál, iskolaorvosnál is erre kell számítani. semmi kínos, vagy fájdalmas. le sem kell vetkőzni, maximum a pólót vetetik le, a hallgatás miatt.
2010. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs:)Nem vizsgálthat meg az orvos osztálytársak és senki elött sem.A középiskolában is ha van valami az max vérnyomásmérés,szemvizsgálat stb.Sokszor olvasom h van aki mondjuk 20 éves és még nem volt nőgyűgyáasznál,szerinted ha lennének ilyen vizsgálatok akkor hogy uszná meg bárki is:)
2010. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Olvastam hogy van nemifejlettség vagy milyen vizsgálat és ott a már középiskolás lányoknál is meg akarják nézni kívülről a szeméremajkakat,csiklót,az iskolaorvos.Remélem ez szívatás,én nem engedem,majd pár év múlva akarok csak nőgyógyászhoz menni.Csak mert ha fiúknál megtehetik,akkor ki tudja nálunk is.Olvastam ilyenekről,meg mell nyomkodásról is lányoknál,remélem semmi ilyen nincs.
2010. dec. 27. 18:52
 7/67 anonim ***** válasza:

az iskolaorvos nem nőgyógyász tehát nem vizsgál meg ilyen szempontból.

csak szemvizsgálat,hallásvizsgálat,súly,vérnyomás.

2010. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Pedig rengetegen írtak hogy ilyen vizsgálatokon kellett átesniük és valaki be is másolt előírt vizsgálatokról rövid szöveget és ott ez is szerepelt.Akkor tuti nincs?De akkor a fiúknál mi ez a here tapi,tudtommal ha egyszer leszáll a golyó,akkor az ott is marad,ők is sokat panaszkodnak ezzel kapcsolatban.Akkor most mi kötelező és mi nem?
2010. dec. 27. 18:54
 9/67 anonim ***** válasza:

Az általános orvosi vizsgálatba beletartozik a nemi fejlettség ellenőrzése. De semmi sem kötelező. Ha nem akarod, akkor nem nézik meg, ilyen egyszerű.

De attól még igen is beletartozna a vizsgálatba, az más kérdés, hogy sok helyen elhanyagolják.

2010. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Na pedig ezt találtam egy korábbi témánál.Na ha nem kötelező,akkor mért nem mondják ezt meg.Akkor nem kell ettől tartanom úgye.De mi egyáltalán a nemifejlettség vizsgálata,mit csinálnak,hogyan?És mi ez a fiúknál is?
2010. dec. 27. 18:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!