Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez hüvely gomba, vagy esetleg...

Ez hüvely gomba, vagy esetleg valami fertőzés tünete lehet? Még nem volt ilyen nekem.

Figyelt kérdés
Két napja múlt el a mensim, és mióta elmúlt, nagyon viszket a hüvelyemnél, és amikor hozzáérek a kisajkak és a csiklóm fáj kicsit. Nem voltam szexuálisan senkivel, nem ültem idegen wc-re, normálisan tisztán tartom magam lent, és még ilyet nem tapasztaltam. Folyásom nem büdös, nem vagyok felfázva sem. 22 éves vagyok. Mit csináljak?
2010. jan. 4. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A tampontól vagy a betéttől is kaphattál fertőzést,függetlenül attól,hogy rendszeresen tisztálkodsz.Sajnos tapasztalatból tudom :(Sőt,még a törölközőtől is,ha a családból valaki pl. a kezét törölte csak bele az általad használt törölközőbe.Már többször voltam én is így,a dokim mondta,ilyenkor használjam a Pevaril kúpot,ami 3 db-os,a szeméremtestre pedig a Canesten kenőcsöt.Eddig mindig használt.Fontos,hogy a tünetek legelső jelentkezésénél el kell kezdeni,legalább a krémet.Ha a kúp után nem javul,vagy közben romlik az állapot,viszket,ég,vagy büdös a váladék,akkor orvos!!!
2010. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fürdésnél mindig tiszta törölközőt használok, amit még senki nem használt. Most tampont használtam. Félek elmenni dokihoz :S Magától nemfog elmúlni, Legjobban viszketésre kellene valami, mert megőrülök. Köszi a válaszod
2010. jan. 4. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Az még fontos,hogy a kúp használata UTÁN múlnak el teljesen a tünetek,amíg használod,éghet,csíphet kicsit,vörös is lehet a szeméremajak.Csak hogy ne ijedj meg :)Ja,és nem lehet,hogy előtte antibiotikumot szedtél?Mert akkor szokott még a hüvelygomba könnyen kialakulni.
2010. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ismerős ez az őrjííítőőő viszketés :(Minél előbb Pevaryl+Canesten krém.De azt hiszem,van Canesten kúp+krém combó is már.Pár napig bírd ki,használni fog,hidd el!
2010. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
semmi gyógyszert nem használtam :s ezért nem értem hogy mi ez. Köszi a tanácsokat meg fogom venni. Recept nélkül ezt lehet kérni a gyógyszertárban ?
2010. jan. 4. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen,mindegyik recept nélkül kapható!Remélem,hamar rendbe jössz!
2010. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. és annyit még kérdezhetek, hogy kb mennyibe kerül ?
2010. jan. 4. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:
A Canesten krém kb. 1000 ft,a Canesten G kúp 200 mg-os 1500 ft,Pevaryl kúp kb. 2000 ft,Canesten kombi (kúp+krém) kb. 2000 ft.Ezek vannak a hüvelygombára.Én a Pevarylt használtam a krémmel,az orvos ajánlására,a Canesten kúpot nem ismerem,de attól még lehet jó.Mindenesetre árban a Canesten kombi a legjobb.
2010. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi szépen. Ma megfigyeltem, hogy a kisajkak kicsit megvannak dagadva :S Délután rendel a nőgyógyászom, és elmegyek hozzá. :S
2010. jan. 5. 10:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért is jó, ha elmész a dokihoz, mert ha ő ír fel Neked vmit, akkor az olcsóbb lesz (feltéve, hogy nem kell a magánrendelésért is otthagynod egy kisebb vagyont...)

Jobbulást!

2010. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!