Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a fogamzásgátló tablettát...

Ha a fogamzásgátló tablettát egyik nap elfelejtettem ugyanabban az időpontban bevenni, majd a következőben is egy másik időpntban vettem be, az baj?

Figyelt kérdés
Tehát reggel 9-kor kellett volna bevennem, de egyik nap csak délután 1 körül, másik nap pedig 11 óra körül vettem be. Majd a harmadik napon már az eredeti időpontban. Mindkettő 12 órán belül volt, de attól még lehet baj belőle?

2014. júl. 3. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Baj nem, esetleg baba.

Használjatok óvszert úgy két-három hétig, hogy teljes legyen a védelem.

2014. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha 12 órán belül veszed be, nincs gond. Pár óra ingadozás főleg nem az.
2014. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Csak ne érjen meglepetés...

első

2014. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

KEdves, 1+3. :)


Éekig szedtem, 5-6 évig, nem ért meglepetés, ennél nagyobb ingadozással sem. Megnyugodhatsz te is.

2014. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy Neked szerencséd volt éveken át /van, attól még jó ha tudod, hogy nem véletlenül írják rá hogy azonos időpontban kell szedni, különben azt írnák rá, hogy vegyél be napi egyet...

Lehet hogy Te (vagy más, aki össze-vissza szedi) épp akkor sem esne teherbe, ha nem szedne semmit, nem minden pár egyformán termékeny, de ettől még nem lehet ilyen tanácsot adni, hogy "ne szedj semmit, nem lesz baj".


Na de mindenki tegye a saját lelkiismerete szerint, a biológiát meg nem lehet kijátszani...

2014. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azonos időpont: este 2-3 órás időintervallumon belül. Nem másodpercre pontosan.


Hol írtam ezt: " ne szedj semmit, nem lez baj" ?

Javaslom, olvass utána a dolgoknak. Nem egy olyat fogsz látni, hogy gyógyszer abbahagyása után SE áll helyre a peteérés hónapokig, ezt gyógyszerrel érik végül el. Ha ki is marad pár szem (eltolódás hagyján) az is csak vérzészavart okoz, de nem fog tőle peteérés elindulni adott hónapon belül hirtelen, ott akkor már alapban más gondok vannak, pl. gyógyszert kellett volna már váltania.


Nem konkrétan 24 óra altt ürül ki, azt ráírják, hogy időben pótolva legyen, a szervezet nem ismeri lebontási szempontból az órát. 36 a max, nem véletlenül nyilván.


Tudom, téged ezek a tények hatnak meg, várom a következő válaszodat :D

2014. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De javaslom még a tájékoztatót, ott meglátod, mikor kell 2-3 hétig másképp védekezés mellé. Jaaah!! meg a 0-ás mutatót a válaszod alatt, nem véletlen, nem egy ember szavazata :)
2014. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most írhatnám, hogy Te meg nézd meg a 70%-odat, de szerintem ez az oldal nem erről szól.


Kérdezőnek kell válaszolnunk, nem egymást piszkálni. (Azt meg persze hogy nem írtam, hogy Te mondtad volna hogy ne szedjen semmit, ez egy példa volt, de nem ért célt Nálad)


Én megírtam, hogy mit gondolok, szerintem ha biztosra akar menni, akkor egészítse ki, bár valószínűleg az sem mindegy, a ciklus melyik részében jár éppen...

Az, hogy Neked ez nem tetszett, nem probléma, Kérdező meg csinálja belátása szerint.


Off: fogamzásgátló tablettának még a közelébe sem jártam soha, mert nem bombázom magam feleslegesen hormonokkal, így nem ismerem a leírását sem, csak a biológiát, valamennyire..

2014. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 70% más, mint egy kérdésre adott válasz. Lehetne mondani, de ez nem véleményes kérdés, hanem "tényes"...


De leesett, pont azért kérdeztem így vissza....Nem, nem tetszett, de van tapasztalatom, meg ismerem a témát.


Akkor az utolsó mondatod mindent el is árul....felesleges volt írnod is. :)))


De fő a segítő szándék, az kedves tőled, így tovább :)

2014. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!