Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan akinek gyógyszer...

Van itt olyan akinek gyógyszer segítségével jött meg az első menstruációja?

Figyelt kérdés

Ha van itt olyan az esetleg megosztaná velem a tapasztalatait? Beszélhetnék vele?


Előre is köszönöm.


2014. júl. 4. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugye endokrinológusnál voltál?
2014. júl. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elküldtek hormon vizsgálatra, aztán az eredménnyel nőgyógyászhoz. Ő írt fel gyógyszert aminek a beszedése után jelentkezett is normálisan a menstruációm. Folytatni kellet volna a kezelést,még 2 hónapig,de a gyógyszert nem tudtam kiváltani egy gyógyszertárban sem már, mert azt mondták nem gyártják, vagy jelenleg nincs raktáron. Szóval nem tudtam szedni.

Hétvégén kellett volna újra megjöjjön, fájt is a hasam, még most is fáj, de nagyon minimális a vérzés (bocsánat a fogalmazásért)de annyira kevés, hogy nem is folyik ki, megalvad és nem igazán távozik. Lehet ez attól, hogy progeszteron hiányom van állítólag? Azt pótolta volna a gyógyszer is. Az elkövetkezendő 2 hónapban azért hogy állítsa be a menstruációmat.

Időpontom csak két hét múlva van a nyőgyógyászhoz

2014. júl. 4. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Ne a nőgyógyhpz menj vissza, hanem keress egy normális endokrinológust. Oka van annak, hogy miért nem menstruálsz, miért nincs peteérésed. Gondolom Duphastont vagy Norcolutot, esetleg Proverát kaptál, ami csak megvonásos vèrzést csinál, nem menstruációt.

Ki kell vizsgálni, hogy mi nyomja el a hormonrendszered, ehhez pedig az endokrinológusok értenek, nem a nőgyógyászok.

2014. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
És jó, hogy progeszteronhiányod van, ha nem is ovulálsz.
2014. júl. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Már bocsánat, de a kérdező tökéletesen jó orvoshoz jár, és jó kezelést kap.

Kérdező, marha nehéz elhinni, hogy nem tudnak neked ilyen gyógyszert adni, jártál sok gyógyszertárban? Esetleg kérjél ugyanilyen hatóanyagú más fajta gyógyszert, vagy rendeljék meg neked. Ez nem tarthat két hétig, max 1-2 napig (a rendelés)!! Ha sehogy sem tudsz gyógyszert szerezni, akkor szerintem hívd fel a nőgyógyászodat, az tuti hogy nem jó dolog, ha abbahagyod a gyógyszerelést.

2014. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom azt mondta minden rendben van velem, nincs semmilyen rendellenesség ami látható lenne, az eredmények sem mutattak ilyet. Valószínüleg örököltem valahonnan ezt a későn érő dolgot. Azt mondta magától is megjött volna hamarosan, (több orvos is ezt mondta) de ő jobbnak látta ha kezeljük a dolgot.

Én bízok benne mint orvosban, nem most kezdte a szakmát és nem egy ilyen problémát oldott már meg.

2014. júl. 4. 11:36
 7/11 A kérdező kommentje:
A városban ahol élek nem kaptam meg a gyógyszert, de még nagyobb városok gyógyszertárában sem. Ha visszamegyek megkérem, hogy írjon valami mást.
2014. júl. 4. 11:37
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Csak a nőgyógyász megnézhet kb. 8 féle hormont, az endokrinológus meg 30-at, meg további 30 olyan dolgot, amit egy nőgyógyász nem. Mellesleg nem tudom, miből állapított meg, hogy hamarosan meg fog jönni, mert ilyen nincs. De tegyük fel, hogy mégis így van, viszont akkor meg a legnagyobb hülyeség volt közbeavatkozni.

Meg minden patika még aznapra meg tudja rendelni a gyógyszert, még a világvégén lévő 500 fős falu patikája is. Nagyon max. másnapra.

De a te életed, viszont nagyon félre vagy kezelve/vezetve.

2014. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha pedig országosan nem kapható valami miatt a gyógyszer, a gyógyszer ad ugyanolyan hatóanyagú, csak más néven forgalamazott gyógyszert.
2014. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*gyógyszerész
2014. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!