Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Most vettem észre,...

Lányok! Most vettem észre, hogy menstruálni kezdtem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szüleim felvilágositottak mégsem tudok mit tenni! Nagyon félek főleg attol, hogy az iskolába átázom! Most egyedül vagyok itthon nem tudom mit csináljak! Plusz még nagyon hányingerem van :(
2010. jan. 6. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van otthon betét? Mindenképpen tegyél betétet be. Ha szükséges, zuhanyozz le, attól jobban fogod érezni magad. Nekem az is mindig segít, ha lefekszem és felpolcolom a lábam ilyenkor, de a zuhany is sokat javít a hangulaton. Nem fogsz átázni az iskolában sem, csak vigyél magaddal mindig betétet illetve ne pici méretet vegyél, hanem inkább legyen nagyobb. Én úgy csinálom, hogy 2 betétet teszek be egymás mögé, hogy minden oldalról védjen és azóta soha nincs semmi gond.
2010. jan. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs most otthon betét, akkor tegyél be "sok" WC-papírt, valameddig az is kitart. Tényleg zuhanyozz le, az jót tezs. Ha anyukád hazaér, akkor beszélj vele. Ne tisztasági, hanem egészségügyibetétet használj (vastagabb), kb. 3-4 óránként cserél és akkor nem fogsz átázni. Ha fáj a hasad, akkor vegyél be görcsoldót vagy fájdalomcsillapítót. Hányingerre jó a B6-vitamin.
2010. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ne félj anyuddal beszélni hidd el ő tud a legtöbbet segíteni.Lehet ,hogy mi is jók vagyunk ,de a szülő az mégis csak más ő is átélte minden nő átéli.

Kitartás, csak pár nap és vége!

2010. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyelj arra hogy minél langyosabb vízben tusolj,mert az valamennyire csökkenti a menstruációs vért! Görcsoldó (Nospa,nekem ez használ,vagy Algoflex M). :S
2010. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem durvák a görcsök, akkor azért próbáld meg kibírni, van hogy a nőgyógyász tud a problémán segíteni, de olyan is van, hogy az ember örökké görcsölős lesz. Én csak akkor dobok be fájdalom csillapítót, ha dolgom van, és így anélkül elég rossz lenne mászkálni az utcán, de nem olyan egészséges az a bogyó.


Ha valami nagy betétet beteszel az nem fog átázni, és a suliban egy óra 45 perc, így ennyi időnként tudod mindig ellenőrizni a wc-n, hogy vészes-e a helyzet, 45 perc alatt meg semmi baj nem történhet.

Ha nagyon erős, vagy nagyon félsz, van ilyen éjszakai betét, az sokkal nagyobb.

2010. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tusolj és vedd fel a magzat pózt attól jobb lesz.
2010. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is most vagyook oylan állapotban és nekem ez a 3.

a sulian azt fogod hinni hogy mindenki tudja de ez nem ígx van!tegyél be egy betétet és pihenj,nééz tévét.ne próbálkozz most a tamponnal.egyé egy kis csokit!

2010. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2010. jan. 18. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!