Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kánikulában felfázás? Hogy...

Kánikulában felfázás? Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
nem voltam közös fürdőben, se hidegre nem ültem tudtommal. talán légkondira gondolok, de ilyen esetről sincs konkrét emlékem, hogy fáztam volna. hogy lehetséges hogy felfáztam ilyen forróságban?

2014. júl. 8. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A felfázás nem attól keletkezik, mert leülsz a hideg kőre, vagy mezítláb szaladgálsz...

A felfázás valójában húgyúti fertőzés! Bacik okozzák, köze sincs a hideghez. Magyarán teljesen mindegy, hogy -10 fok van vagy +35...bármikor "felfázhat" az ember.

2014. júl. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első mondja. A "felfázást" ( más néven hólyaghurutot ) baktérium okozza, ami a végbeledből kerül oda, akár azzal, hogy a végbélnyílásod felől törlöd előrefelé a puncidat, de ha ráülsz a mosdóra - akár otthon is -, akkor is elkaphatod, illetve kádban fürdéssel is könnyen, köze nincs a hideghez.
2014. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A végbélből a coli kerülhet oda...

Amúgy valóban fertőzés ez.

Mit érzel, mik a tüneteid?

2014. júl. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ezzel az égő érzéssel kezdődött, fél hatkor erre keltem, meg hogy ráz a hideg, aztán kimentem pisilni, de akkor már nagyon csipett, utána forró vizbe kellett ülnöm, mert ettől az egytől nyugodott le egy kicsit. vettem be egy antibiotikumot (mert ha nem teszem, akkor alig élem túl ilyenkor, olyan hevesen agressziven eldurvul nekem ez, ezért tartok itthon antibiotikumot) aztán visszafeküdtem, és most meg bőrig ázva keltem az izzadságtól. ittam medveszőlő teát, meg vettem be gyulladáscsökkentőt, ha nem múlik lemegyek a dokihoz nemsokára.
2014. júl. 8. 09:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Előbb kellett volna vizeletet vinni a dokihoz, hogy tudjon tenyésztést csinalni. Az antibiotikumot most mar szedd vegig, ha elkezdted.
2014. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze, tudom, köszi , már jobban vagyok.
2014. júl. 8. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!