Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta ellen...

Petefészek ciszta ellen aszkorbinsav? Vélemény vagy tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A héten kiderült, hogy jobb oldali petefészek cisztám van (szekunder amenorrhoea). A diagnózis: "Rendes nagy uterus, endometrium 5,3mm. A jobb oldali ovarium-ban sima falu többrekeszes cystikus képlet, átmérője:40mm. Legnagyobb rekesz átmérője:28mm, benne hóesés szerű echo látható. Douglasban folyadék nem látható. Dg: Cysta ov. l. d. Endometriosis?" Azért írtam le ami a leletemen van mert a dokim nem igazán magyarázta el, csak azt, hogy ciszta és kész. Amit nem értek: hogy mi az, hogy több rekeszes, a másik, hogy hóesés szerű echo látható? Utána olvasgattam pár dolognak, de arra lennék kíváncsi, hogy ebből a leletből már tutira lehet e tudni azt, hogy biztosra műteni fognak vagy ez csak a későbbi ultrahangból fog kiderülni? Tudom azon is múlik, hogy vérrel van telve vagy vízzel, de ha csak vízzel, szerintetek van esély még arra, hogy hormongyógyszerekkel kezelve felszívodjon, rásegítve aszkorbinsavval? Tudom, hogy nem dokik vagytok, de hátha tudtok segíteni.

2014. júl. 11. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A többrekeszes egyszerűen csak a formájára utal (mondjuk egy szőlőt képzelj el), a hóesés szerű echo konkrétan azt jelenti, hogy valami olyasmit foltokat lát benne, mintha hóesés lenne.


Az aszkorbinsav nem csodaszer, nem fog meggyógyítani. Ettől függetlenül szedheted, bajt nem okoz, max csak vesekövet kaphatsz tőle.

2014. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Egy ismerősöm mondta h a lányának mikor petefészek cisztája volt a doki ajánlotta az aszkorbinsavat mert hogy állítólag nagy ellensége a cisztának. Kívácsni voltam más emberek véleményére! Köszönöm!
2014. júl. 11. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A negyven mm az négy centi

(Elég nagy)

2014. júl. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A több rekeszes annyi, hogy ilyen "falak" (hártya)

vannak benne

2014. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!