Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópiás cisztaműtét...

Laparoszkópiás cisztaműtét után nagy has? Meddig?

Figyelt kérdés

Kicsit több mint egy hete műtöttek, elég nagy cisztám volt (~14 cm). Alapvetően vékonyabb (de nem gebe) testalkatú vagyok, csak a hasam dudorodott előre előtte is. Régen azt hittem, oda hízom, aztán mikor kiderült a ciszta, azt mondta két orvos is, hogy amiatt lehet, hogy ilyen furán előredudorodik.


Na most ugye megműtöttek, és gondoltam, utána csak lejjebb megy a hasam. Tudom, hogy zajlik a műtét, feltöltik a hasüreget CO2-dal, idő kell, míg távozik. De már több mint egy hét eltelt, és most is olyan luftballonszerűnek tűnik a hasam, mintha még nagyobb is lenne, mint előtte. Ez normális? Egy angol fórumon mondjuk sokan írták, hogy műtét után több hétig nem nagyon fértek bele a normál nadrágjukba. De pár hét után jobb lett.


Milyen tapasztalataitok vannak?



2014. júl. 12. 18:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és a varratok még bent vannak, pár nap múlva megyek varratszedésre, akkor nyilván megkérdezem majd az orvost is, de addig is várom a válaszokat!
2014. júl. 12. 18:26
 2/10 anonim ***** válasza:
Petefészekben volt a ciszta?
2014. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A petefészekből indult ki, igen.
2014. júl. 12. 18:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor csak leszívták nem?

De azért jó nagy volt

2014. júl. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem csak leszívták, hanem a tokot (vagy minek hívják) is kiszedték!
2014. júl. 12. 18:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, úgy jobb

Nehogy esetleg kiújuljon

2014. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem fog. Neked is volt ilyen műtéted, vagy lesz? A haskérdésről mit gondolsz? :)
2014. júl. 12. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát egy hét alatt még nem megy lejjebb, nem tudom miért.

Szerintem majd mindenképp kérdezd meg a dokit, hogy

mit tegyél, hogy kicsit gyorsabban távozzon a gáz

2014. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyulladt szövetek is közrejátszanak abban, hogy nagyobb a hasad. Legyél türelmesebb.
2014. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
orvshoz meennyél,ő megmondja mikor megy le hasad.cisztátol is nézel ki olyanak,mint aki terhes.hasad lapos lesz
2021. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!