Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cseréljem le, vagy ez így...

Cseréljem le, vagy ez így normális?

Figyelt kérdés
3 hónapja szerek fogamzásgátlót, semmilyen mellékhatást nem tapasztalok. Viszont azt olvastam, hogy a fogamzásgátló megszünteti a fájdalmat, lerövidíti a vérzéses napokat, és csökkenti a vér mennyiségét is. Nálam ez úgy jelentkezik, hogy jelentősen csökkent a fájdalom erőssége, de az 1. napon továbbra is fájdalmas a menstruációm. Elviselhető gyógyszeres csillapítás nélkül, de érzem. A vérzéses napok száma és a vérzés erősségének csökkenése stimmel. Most tartok a 3. levél utáni menstruációnál. Van még 3 havi adagom. (Októberben utazom haza MO-ra, csak akkor tudok találkozni a nőgyógyászommal, ha szükséges.) Ez így normális, vagy le kellene cserélnem a gyógyszert?

2014. júl. 16. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fájt a hasam, mielőtt elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Aztán a tablettától teljesen elmúlt (direkt adott az orvos olyat, ami enyhíti), voltak olyan hónapok, amikor kicsit fájt, de nem volt jellemző. Szóval normális így :)
2014. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Komolyan azért akarod lecserélni, mert az első napon fáj gy kicsit..?
2014. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


2-es!


Nem akarom lecserélni, csak mivel azt olvastam, hogy a fogamzásgátló elmulasztja a fájdalmat, azt hittem velem van a baj, vagy a gyógyszerrel. Csak egy kérdés volt. Arra voltam kíváncsi, ez így normális-e, nincs erről még tapasztalatom. Gondoltam akinek van, írjon.

2014. júl. 16. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fogamzásgátló előtt sose fájt, elkezdtem szedni és az első napot kb mindig "végigfetrengtem" a görcsök miatt. Utána már hiába cseréltem a többinél is megmaradt az első napi görcsölés, de mondjuk már sokkal gyengébb verzióban. Nőgyógyász szerint ez normális volt, mert a gyógyszer előtt nem működött rendesen a saját hormonháztartásom, azért maradtam ki a "jóból".


Szóval ha ezenkívül nincs más gondod a gyógyszerrel (fejfájás, hízás, hüvelyszárazság, libidócsökkenés), akkor nem érdemes cserélni.

2014. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-es!


Nagyon szépen köszönöm a leírást, akkor nem panaszkodom, mert ezeket a tüneteket (fejfájás, hízás stb.) szerencsére nem tapasztalom. Sőt, nekem nem is ártana, ha híznék, de eddig semmi. Bár még csak 3 hónapja szedem. A kolléganőm azt mondta, hogy Ő ettől a gyógyszertől (amit én szedek) 1 év alatt 20 kg-ot hízott. Mondjuk Ő nem eszik, zabál. Már elnézést, de az Ő fogyasztására ez a helyes kifejezés. Én egy év alatt nem eszek annyi nyalánkságot, mint Ő egy hét alatt. Most komolyan, Ti éhesek vagytok a fogamzásgátlótól? Ő azt állítja, hogy meg tudna enni egy egész elefántot. Én ezt sem érzem. (Szerencsére).

2014. júl. 16. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!