Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2hétig nem szedtem a fogamzásg...

2hétig nem szedtem a fogamzásgátlot de 5napja megint igen lehetek terhes?

Figyelt kérdés
2hétig nem szedtem a fogamzàsgàtlot de 5napja megint elkeztem szedni közbe együtt voltam pàrommal tegnap elött, azt vettem észre h fàj egy kicsit a mellem (sose fàjt ) de a tablettât azota is szedem, lehetséges h mégis becsuszott?

2014. júl. 17. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Kislányt vagy kisfiút szeretnél? :)
2014. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha ugy alakulna lànyt, de nem vagy vicces
2014. júl. 17. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Anyám!

Ilyet nem lehet csinálni, hogy 2 hétig nem szedek fogamzásgátlót és úgy teszek, mintha szedtem volna és élem ugyanúgy a nemi életemet.

A mai, modern fogamzásgátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, hogy képesek egyetlen nap alatt kiürülni a szervezetből, ezáltal elég egyetlen szem kihagyása és máris teherbe lehet esni! Nem kell hozzá 2 hét kihagyás.

A másik meg, hogy ha valaki abbahagyja a fogamzásgátló szedését, teljesen mindegy, hogy miért, nem lehet ész nélkül újra folytatni! Olyankor legalább 3 hónapot várni kell az újraszedéssel, hogy rendeződjön az ember rendes ciklusa, amit a fogamzásgátló kikapcsolt, illetve újra beinduljanak a természetes folyamatok. És ha ezek beindultak, ha újra minden a természetes mederben folyik, akkor újra lehet kezdeni.

Ugyanis ha nem így teszel, akkor egyik verzió, hogy terhes leszel, a másik verzió, hogy felborítod a szervezeted működését (össze-vissza jön meg a vérzésed, vagy egyáltalán nem jön meg, pecsételgetsz, fáj a hasad, fáj a melled, stb.).

Akkor most találd ki, hogy nálad éppen melyik.

2014. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Sztem ez függ attól is, hogy mielőtt abbahagytad a szedését a gyógyszernek, előtte mennyi ideig szedted. Mert ugye a gyógyszernek idő kell amíg kiürül a szervezetedből. Pár héttől akár fél évig is.Ezért lehet, hogy a gyógyszer még védelmet nyújtott, de korántsem olyan mértékben, mintha rendszeresen szednéd. Meg persze attól is függ, hogy a ciklusod mely időszakában volt az együttlét pontosan. Gondolok itt a peteérésre.
2014. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Sztem ez függ attól is, hogy mielőtt abbahagytad a szedését a gyógyszernek, előtte mennyi ideig szedted. Mert ugye a gyógyszernek idő kell amíg kiürül a szervezetedből. Pár héttől akár fél évig is."

Ez mind-mind nem igaz, amit te írsz!!!

Ha valaki csak 1 hónapig szedett fogamzásgátlót, vagy valaki 6 évig szedett fogamzásgátlót, ugyanúgy megvan mindkettőnek az esélye, hogy a gyógyszer abbahagyását követően egyből teherbe essen!

A fogamzásgátlót elég 1 napig nem szedni és máris csökkenhet, akár hatástalanná válhat teljesen! Nem kell 1 hónap, meg fél év, hogy kiürüljön! Elég egyetlen nap is. Aminek idő kell és ez lehet 1 hónap, 3 hónap, de akár fél év is, vagy még több, hogy a természetes folyamatok újra beinduljanak.

Ha minden úgy lenne, ahogy te leírtad, akkor nem lenne olyan nő, aki több évnyi gyógyszerszedés után, közvetlenül az abbahagyást követően egyből teherbe esne. Márpedig van és nem is kevés.

Szerinted miért van az, hogy a betegtájékoztatóban feketén-fehéren le van írva, ha valakinek megy a hasa, hányt, antibiotikumot szedett, nyugtató hatású dolgot szedett, akkor használjon kiegészítő védekezést, mert csökkenhet a hatása vagy hatástalanodhat? Pont ezért! Mert nagyon hamar ki tud ürülni! Ha nem így lenne, akkor mit egy antibiotikum kúra, vagy mit számítana, ha kihagynék egy szemet? Semmit nem számítana. De igen, számít! És pont ezért, mert hamar ki tud ürülni. Csak nem mindenkinek kezd el például egyből mondjuk peteérése lenni, mert lehet hogy kell neki 1-2 hónap, hogy újra kezdődjön. Márpedig ha nincs érett petesejt, akkor nincs mit megtermékenyíteni, tehát nem lesz egyből terhes.

De ez mindenkinél egyéni. Valakinek egyből minden beindul és az egyből terhes is lesz.

2014. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Azért mert hánysz attól csak csökken a hatása.. de nem ürül ki teljesen. Ezért a gyermekvállalással is gyógyszerszedés után 3-4 hónap ajánlják a próbálkozást.
2014. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Azért mert hánysz attól csak csökken a hatása.. de nem ürül ki teljesen. Ezért a gyermekvállalással is gyógyszerszedés után 3-4 hónap ajánlják a próbálkozást."

Ha valaki hány a gyógyszerbevétel után közvetlenül, akkor 1 szem ki fog maradni, hisz az nagyon rövid idő alatt nem tud felszívódni. És ha 1 szem kimarad, akkor ja, csak csökkenhet a hatása? Elég az, nem? Ha még hozzá egyszer-egyszer ki is felejti, vagy időn túl pótolja, abból már simán lehet terhesség. És akkor jönnének azok a kommentelők, akik fog. gátló mellett lettek terhesek. Na, vajon miért? Ezért!

2. Gyerekvállalást abbahagyást követő 3-4 hónap után ajánlanak? Na, ebben is megoszlik az orvosok véleménye. Mert van, aki azt mondja, hogy várjanak, valaki meg azt, hogy nem.

Mellesleg a kérdező 2 hétig nem szedett fogamzásgátlót! Na ennyi viszont elég volt ahhoz, hogy simán teherbe tudjon esni!

Szóval lehet itt szépíteni a dolgokat, de ami a lényeg, hogy elég nagy valószínűséggel tette ki magát a terhességnek, de ha még nem is lett terhes, a ciklusát, ami viszont 2 hét után elkezdhetett már alakulni, azt jól bekavarta!

2014. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem lehet terhes. Hanem azt, hogy sok minden közrejátszik abban, hogy becsúszhatott-e vagy nem. Egyébként én olyan gyógyszert szedtem, ami 5 nap után már védettséget biztosított.Ja és 100%-os védettséget csak az ad, ha nem szexelsz. Így van aki így, v gyógyszer mellett lesz terhes, van aki meg ezek nélkül sem.. 2. Gyereket meg biztosan nem vállalnék közvetlenül fog. gátló után, ugyanis annyi természetellenes anyagot juttat a szervezetembe, hogy a gyermek egészsége érdekében sem próbálkoznék, még ha össze is jönne. A kérdező meg valószínűleg fiatal, felelőtlen döntést hozott.. és nem unalomból írt ide, hanem kétségbe van esve, úgyhogy nem biztos,hogy szélsőséges példákat kell ide hozni, meg még jobban stresszelni, mert fenntartom, hogy számít, hogy mennyi ideig szedett előtte gyógyszert, milyen fajtát,és az is hogy a ciklusa mely szakaszában történt a dolog.
2014. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

Senki nem mondta, hogy a fog. gátló száz százalékos lenne, de azért olvassuk már el, hogy amit szedünk, azt hogy kell szedni és milyen elővigyázatossággal kell alkalmazni.

És szerinted ha kicsit fáj a melle a kérdezőnek és előtte sosem fájt, azt mivel magyarázod? Mert simán lehet attól, hogy 1. terhes, 2. az összevissza szedés miatt van, konkrétan összeborzolta a hormonjait, plusz a szervezetét. Ez nem ijesztgetés, ezek tények!

És már bocs, de minek szed fog. gátlót az, aki nem tudja, hogy miként működik vagy hogy kell szedni. Tehát ne essen már senkinek nehezére elolvasni azt a szerencsétlen betegtájékoztatót vagy legalább egy kicsikét utána nézni a dolgoknak.

Amúgy én a kérdésre válaszoltam. Sajnálom, hogy valakinek ez nem tetszett, attól még igaz.

2014. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Értem én, de valószínű ha a kérdező elolvassa és betartja akkor nem lett volna szüksége arra, hogy ide írjon. Ő tanácsért írt ide, ha már így járt.. én pedig azt írtam le ami személyes tapasztalatom a dologgal. A többi válasz ami itt a kérdésre érkezett, az pedig nem másnap a személyes tapasztalata volt, hanem az enyém felülbírálása ill. cáfolata. Amúgy nemhinném, hogy a terhességet 2 nap alatt megérezné, ugyanis ennyi idő alatt még a beágyazódás meg sem történik (tudtom szerint 5-7 nap) és a terhességi teszt is csak ezután jelez valamit. Persze a legjobban akkor járna a kérdező h ha felhívná a nőgyógyászát, kérne egy esemény utánit, ha az orvos úgy ítéli meg és még az időbe is belefér. Aztán pár hét múlva elvégezne egy tesztet..
2014. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!