Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami megoldás barna bőr...

Valami megoldás barna bőr ellen a hónaljaknál?

Figyelt kérdés
Úgy 5 hónapja vettem észre, hogy egyre jobban sötétedik a bőr a hónaljamnál, körülbelül úgy mintha a naptól barnult volna le, olyan barna. Valahogy úgy érzem, hogy köze lehet ennek ahhoz, hogy már 2-3 évig használtam a Solutio Antisudorica szert izzadság ellen, egészen addig persze, amíg ez a barnaság ki nem jött. De azt sem vittem túlzásba, heti 1-2x kentem be vele a hónaljamat. Nálam bevált szokás szerint télen mindig borotváltam, nyáron pedig epiláltam, mert az tartósabb valamennyivel. Elsőnek azt a pár itthoni praktikát próbáltam ki rá, amik a neten keringenek: zöldcitrom, szódabikarbóna, burgonya leve, még bőrradírozással is próbálkoztam. Ezek sajnos semmit sem segítettek. Ekkor fordultam bőrgyógyászhoz, akinek amint megmutattam a problémás területet, engem végig sem hallgatva elmondta hogy jobb ha ehhez hozzászokom, mert másnak pl. a nyakán van ilyen, térdhajlatokban stb. és felírt valami glicerines kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki, valamint fehérítőkrémet javasolt és kitessékelt. A kenőcsöt elhasználtam, annyit segített csak, hogy nem tűnik annyira száraznak a bőröm érintésre, hidratáltabb lett. A fehérítőkrém pedig a barna folt szélén fehérítette csak ki a bőröm, ott nem ahol a legjobban kellett volna...Nem sok mindent találtam erről a neten, még külföldi oldalakon se nagyon, bár egy-két terméket találtam amit kifejezetten erre a problémára árulnak, csak nagyon kamunak tűntek, elég volt az angol mondatok felépítésére figyelnem csak... Valószínűleg az elhalt hámsejtek halmozódtak föl, mert amúgy semmi viszketést, más tünetet nem tapasztalok. A kozmetikusom nem akar ott hámlasztást csinálni, a mirigyekre hivatkozva. Itt a gyakorin találtam egy ilyen kérdést, ahol szalicilsavas tonikot javasoltak. Most pillanatnyilag ezzel próbálkozom, vattakoronggal minden nap megtisztítom ott a bőröm és szerencsére már látni rajta minimális javulást. Viszont ebben is alkohol van, ami lehet mégsem olyan jó ötlet...Már teljesen kezd ez az egész az agyamra menni, minél előbb megszeretnék szabadulni ettől, mert így ujjatlan felsőt sem merek felvenni, annyira nem esztétikus. Előre is köszönöm annak aki elolvassa és esetleg válaszol és bocsánat a hosszúság miatt. Csak már nagyon kétségbe vagyok esve...

2014. júl. 20. 21:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!