Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Érzékeny a bőröm szőrtelenítés...

Érzékeny a bőröm szőrtelenítéskor. Hogyan csináljam, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés

Anyám nem engedi az epilátort és a gyantát, de borotvával viszont nagyon fáj, és rá 1-2 napra már újra le kéne szedni valamint nagyon viszket és tele vagyok szőrtüszőkkel. 11 éves koromba kezdődött(szerintem ez egy kicsit korai) vastag szálúak és sok is van. A lábamat könnyen letudom, egyáltalán nem fáj, nem is nő olyan hamar vissza. A hónaljamnál valami elviselhetetlen, rá pár órára már borostásodik és viszket/bepirosodik. Intim rèsznél 1x próbáltam, r*hadtul fájt, azóta is televagyok tüszőkkel, viszketek és minden bajom van. Viszont nagyon zavar. Mit tehetnék, hogy ne fájjon annyira vagy hogy csináljam? Lehetőlrg nem kérnék 'ne szőrteleníts, mert még korai/nem egészséges/ne másokért, magadért csináld stb' válaszokat, mert engem nagyon zavar, ha nem szőrtelenítek, viszketek is és kellemetlennek is tartom.

Köszönöm előre is a normális válaszokat:)


14/l


2014. júl. 21. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel úgy tűnik erős a szőrzeted, ez a probléma megmarad. Úgy segíthetsz rajta, hogy nagyon ügyelsz a higiéniára, gyakran cserélt, tiszta borotva, meleg vízben puhítod előtte az adott testrészeket, és valami ápoló habot használsz borotválkozáshoz. és utána is kellene valami fertőtlenítő ápoló. Valamint túl gyakran nem lehet, a borosta 1-2 nap alatt ott van, de túl gyakran akkor sem tudod borotválni.
2014. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, az elsőnek minden szava korrekt.

Még annyit tennék hozzá, hogy ha a borotvától ennyire érzékeny a bőröd, akkor nagyon jó, hogy anyukád nem engedi az epilátort meg a gyantát. Sajnos hasonló cipőben járok, epilátortól és gyantától kb összepisilem magam, annyira fáj. Gyantával meg egyszer leszedtem egy bőrréteget a lábamról a szőrrel együtt, hadd ne mondjam, milyen ronda volt, azon felül is, hogy fájdalmas.

2014. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!