Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 évesen szedhetek PreMens...

15 évesen szedhetek PreMens tablettát? És szerintetek "rendbe jöhetek" tőle?

Figyelt kérdés
3 év után is teljesen rendszertelen a menszeszem, össze-vissza jön meg, és most pl. 3 hónapja meg se jött egyáltalán... Már nagyon idegesít, hogy nem tudom kiszámítani hogy kb. mikor fog megjönni, és hogy fogok-e tudni menni pl. strandra.. Nőgyógyásznál még sose voltam és nem is szeretnék menni, meg ezzel szerintem úgyse tudna mit kezdeni. Anya javasolta, hogy kezdjek el szedni PreMens-et, mert az jó "cikluszavarokra" is. Szerintetek használna?

2014. júl. 22. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni.
2014. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia,

próbáld ki, hiszen nem a PreMens nem gyógyszer.

Viszont! Én a helyedben meglátogatnék egy nőgyógyászt mert számtalan dolog állhat a háttérben a kimaradó menzesznek. Csak példaképpen PCOS, Inzulinrezisztencia, bármi tényleg, ami nem játék. Az is elképzelhető, hogy a nőgyógyász tovább küldene endokrinológushoz -szerintem valószínű, mert a menstruáció ilyen fajta kimaradása hormonzavarra ad gyanakvást- amit még csak nem is a nődokik orvosolnak. Ha lehet ne halogasd, kérd meg Édesanyád hogy kísérjen el akár, 15 évesen egyáltalán nem szégyenletes dolog Anyával menni nőgyógyászhoz, vagy belgyógyászatra. És még: ha valamilyen anyagcsere zavar miatt maradozik ki, akkor érdemes lenne figyelni az étkezésekre és mozogj sokat, ha pedig mégsem anyagcsere zavar akkor sem tettél rosszat Magaddal, egészségesebben éltél. Mihamarabbi gyógyulást!

2014. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy igazad van, és tényleg el kéne mennem, de valahogy képtelen vagyok rávenni magam egyenlőre..:( de ha nem javul ettől se semmit, akkor kénytelen leszek. Köszi a válaszokat!
2014. júl. 23. 09:37
 4/4 anonim válasza:
szerintem mindenképpen menj el orvoshoz. addig feleslegesen nem kezdeném el. én orvoshoz mentem rendszertelen ciklussal, és babát szeretnénk, 2 hónapja szedem a Premenset, a 33.35 napos ciklusból szépen átállt, 28-30ra. most gyúrunk a babára
2014. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!