Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 100 kg vagyok, akkor...

Ha 100 kg vagyok, akkor szedhetek fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Nem a trombózistól félek (mert heti 3x biciklizem 40 percet, tehát mozgok), hanem attól, hogy nem fog hatni. Muszáj váltani a gumiról, a tabletta tűnik a legjobbnak. A többiben nem igazán bízom (pl pharmatex).

Tehát a kérdésem adott. Valahol olvastam egyszer, hogy a kövér nőknél nem hat úgy a tabletta, mint ahogy kéne - de a dokim erről semmit sem mondott (már megvan a recept, 2 hét múlva jön meg a menzeszem, tehát akkor kezdem el szedni).


Esetleg van tapasztalata valakinek? Aki lehetőleg 100 kg környékén van, illetve ducibb.


2012. márc. 4. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha alaposan kivizsgált a doki mielőtt felírta, nem hiszem, hogy gond lesz. De ha csak úgy hasra adta, én nem szedném a helyedben.

Egyébként, megkérdezhetem, miért "muszáj" váltani a gumiról?

2012. márc. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Mert kiszakadt, és nem akarom, hogy esetleg újra kiszakadjon.


Igazából csak attól félek, hogy nem fog hatni. Ezt meg nem lehet vizsgálattal kimutatni.

2012. márc. 4. 15:12
 3/22 anonim ***** válasza:
Jó minőségű gumi, megfelelő használattal nem szakad ki. Én kb. 15 éve használom, gond nélkül :)) Vagy vegyél pesszáriumot. Az is jobb, mint a hormonadagolás.
2012. márc. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Hatni biztos fog. Inkább a mellékhatásaitól kell tartani. Azért kérdeztem, volt-e kivizsgálás.
2012. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Jó, de ez nem érdekel. Tablettát akarok szedni. Nem erre voltam kíváncsi, hogy hogyan védekezzek!
2012. márc. 4. 15:16
 6/22 A kérdező kommentje:
A májfunkcióim rendben vannak. De igazából csak akkor látná, ha baj, ha szedném...
2012. márc. 4. 15:17
 7/22 anonim ***** válasza:
Akkor kezdd el szedni, és kiderül...Ettől is félsz, attól is tartasz, így nehéz. Ráadásul senki sem jós, hogy megmondja mi lesz.
2012. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat várok.
2012. márc. 4. 15:25
 9/22 anonim ***** válasza:

Tudományosan bizonyított, hogy nagyobb tömegű hölgyeknél nem hat rendesen a tabletta. Én azt ajánlom, hogy próbáld ki, de egyenlőre használj gumit mellette, és ha az első 2 hónap után nincs rendellenes pecsételő vérzés a szedés alatt, akkor valószínűleg hatni fog.

Általában ha nem elég erős, akkor pecsételő vérzés jelentkezik.

2012. márc. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk egy nagyobb hormontartalmút kapok?

Pl lindynette 30?

2012. márc. 4. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!