Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet-e valami nagy bajom...

Lehet-e valami nagy bajom attól hogy merő figyelmetlenségből szünet nélkül szedtem végig egy doboznyi mirabella fogamzásgátlót? Végig szedtem mind a 3 levelet a 7 napos szünet nélkül. (19 vagyok)

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem jelentkezett áttöréses vérzés? Ha nem, akkor mázlid van. Más bajod nem lesz.
2014. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem semmi
2014. júl. 24. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem nőgyógyász mondta, hogy csak azért kell a 7 napost tartani, vagyis jobban mondva azért vannak így tervezve, mert a nőknek lélekben van szükségük a menstruációra. Hogy még mindig nők és a többi blabla. Amúgy ha a szervezeted nem reagál áttöréses vérzéssel minden további nélkül lehetne szünet nélkül szedni.
2014. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom én menstruációs bajlódások nélkül is nőnek érzem magam de embere válogatja.

Fizikális egészségügyi bajom lehet-e belőle(pl csökken a hatása,terhesség valamilyen mellékhatás)

Mondjuk hosszú távon nem szeretném ezt csinálni csak nem figyeltem oda és azért kapkodtam be szünetek nélkül.

2014. júl. 24. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónapig nem jutott eszedbe,hogy nem volt vérzésed?

Nekem műtét előtt mondta az orvos,hogy szedjem folyamatosan,hogy ne jelentkezzen a megvonásos vérzés,szóval ebből szerintem nincs baj,de jó lenne ha jobban odafigyelnél.

2014. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem nem jutott.

A válaszodat köszönöm !

2014. júl. 24. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Eddigi kutatások szerint szünet nélkül szedni kb ugyanannyi későbbi mellékhatása lehet, mintha szünettel szeded. De mivel folyamatosan csökken a mostani fogamzásgátlók hormontartalma így olyan hosszútávú kutatás még kevés van, ami ezt vizsgálja, mert pl a mi korosztályunk már nem szedett olyan "ósdi" típust, mint a 10 évvel idősebbek. (24 vagyok)
2014. júl. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Érdekes válasz,de akkor ennek az egész 7 napos szünetnek csak annyi a lényege-ezeknél az alacsonyabb hormontartalmú gyógyszereknél-hogy pszichésen erősítse meg a nőt hogy nő?

Egy előbbi válaszoló írta hogy sok nő ettől érzi magát egésznek ha menstruál.

2014. júl. 24. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 2-es és az utóbbi is. Elsősorban a nőnek érzés miatt lett úgy kifejlesztve a gyógyszer. De nem vagyok 100%-ig biztos, hogy a lélektani hatáson kívül nem játszik-e az is szerepet, hogy ne legyenek totál fásultak vagy libidómentesek is, mert állandó hormonszinttel egy átlag nő nem működik rendesen szerintem. Hozzánk tartozik a nyűgösködés és a többi már inkább pozitívnak nevezhető hatás. A női hormonok a kedvre nagyon nagy behatást fejtenek ki. (nem véletlen nők a depressziósok nagy %-a)


Szóval végkonklúziónak, most nem csináltál bajt vele, de inkább szedd úgy, ahogy kell, különösen, hogy a nőgyógyász első kérdése, mikor volt az utolsó vérzésed :)

2014. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!