Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy így jöjjön...

Lehetséges hogy így jöjjön meg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval, már március óta menstruálok. Lényegtelen. A júniusi is úgy jött meg hogy hónap végén és áthoztam július elejére. Most, július végén is jött (25.-én) és mivel 5 napig tart akkor valószínűleg nem viszem át augusztusra, mert akkor nyilván 30.adikáig tart. Lehetség hogy júl.31-től mondjuk mit tudom én 3.áig semmi. És mondjuk 4.-én megjön az augusztusi ? Létezik ilyen ?


Bocsi, kicsit hülyén fogalmaztam, de remélem sikerült megérteni. Előre is köszönöm a normális válaszokat!:)

13/L



2014. júl. 25. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lényegtelen, hogy mikor jött meg először, jól tetted, hogy leírtad.


Értem, hogy mire gondolsz, de a menstruáció nem úgy működik, hogy minden hónapban megjön, és kész. Nem hónapokhoz, hanem napokhoz van kötve. Ez mindenkinél egyénileg változó. 21-35 naponta, ha kb. ugyanannyi napra megjön, az normális. Teljesen belefér, hogy egyszer 26, egyszer pedig 30 napra jön meg valakinek. Főleg az első 2-3 évben számíthatsz rá, hogy nem óramű pontosságú, akár nagyobb ingadozások is előfordulhatnak, és van, hogy ki is marad egy-egy. 2-3 év után viszont rendszereződni fog, de akkor sincs baj, ha van pár nap eltérés.


A menstruáció első napja a ciklusod első napja. Tehát az új ciklusod most július 25-én kezdődött. Ettől számítva körülbelül 28 napra várható a következő, de lehet, hogy 23 lesz, az is lehet, hogy 32, ez mind teljesen normális.


Szóval ne aggódj, jelöld be a naptárban, hogy melyik nap jött meg, hogy körülbelül tudjál számítani rá. Legyen nálad mindig betét, hogy ne érjenek meglepetések :)

2014. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyne. :) Egyelőre a tested próbál rendszerbe állni. Valakinek három hetente jön meg, valakinek öt. Hivatalosan min. 21 nap, de emberfüggő. Ezért lehet, hogy egy hónapban kétszer, de olyan is, hogy pont kimarad.

A tested nem a naptár szerint működik, hanem a biológiai órád szerint. :)

2014. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Nekem volt olyan hogy egy hónapban 2x, mert úgy jött ki, következő hónapban meg nem. Nem havonta x naptól y napig van.
2014. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ez, az is rendben lenne, ha kimaradna néhány hónap.
2014. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából azért kérdeztem, mert augusztus 20.-a felé megyünk rokonokhoz és 25.-e felé jövünk haza. És nagyon nem szeretnék ott kijárkálni folyton wc-re.:// De remélem kicsit később jön. Köszönöm szépen a segítő kész és gyors válaszokat!:))
2014. júl. 25. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Készülj betéttel az a biztos. Én egyszer 10 napos táborba vittem két csomaggal, mert a naptár szerint pont alatta kellett volna megjönnie. Az a gaz meg a hazaérkezés utáni napon jött meg. Mondjuk nem bántam, felkészült is voltam, de ahogy írták az elején, sőt lehet később se óraműpontosságú. Viszont mindenképpen írd a kezdő és a végnapot, mert ha baj van és nőgyógyászhoz kell menni és kérdezi a menszeszed az utolsó kezdőnapját kell mondani. A meddig tart pedig azért fontos, mert olyan 8-10 nap felett már gond van, szintén nőgyógyászhoz kell menni.
2014. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!