Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Mit lehetne...

Mit csináljak? Mit lehetne csinálni?

Figyelt kérdés
Hónap elején kellett volna megjönnie, de nem is ez a lényeg. Késett 1 hetet és 3 napot, majd úgy jött meg, hogy kevés volt. Gondoltam, hát oké most így van. De nem múlott el. 2 hétig össze-vissza kevés volt vagy éppen nem volt meg. 1 hete megjött, de 2-2,5 óránként kellett mennem WC-re.( Legnagyobb éjszakkai betétet használom nappal is.) Most így volt 7. napig. Erre ez a 2. nap, hogy egész nap nincsen semmi és este meg jön. Nemsokára 4éve, hogy megjött és mindig pontos volt, persze volt -1,2 nap néha. Anyukám nem foglalkozik ezzel, de a mamám igen. Most elkezdte nekem mondani, hogy orvos. Orvos pedig kizárva. 13 éves vagyok, lehet, hogy azt kell csinálnom amit a szüleim, nagyszüleim mondanak, de orvoshoz nem fogok menni. Mamám olyanokat mondd, hogy lehet, hogy valami gyulladás. Szerintem mondjuk semmi, de akkor is. Idegesít, mert amúgy is utálok menstruálni. Orvoshoz azért nem akarok menni, mert utálom őket. Ha csak házi orvoshoz kell menni akkor is tiszta ideg vagyok és gyomorgörcsöm van. Tanácstalan vagyok, válaszokat előre is köszönöm.

2014. júl. 26. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Pedig orvos kell! Ha tovább súlyosbodik, annál rosszabb vizsgálatok jönnek.
2014. júl. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezzel egyértelműen dokihoz kell menni. Komoly bajod is lehetsz ha nem foglalkozol magaddal, pl. nem lehet gyereked. Később úgyis minden évben kell járnod szűrésre, ez nagyon fontos. A vizsgálat egyáltalán nem fáj egyébként és egy nő életéhez, ha kicsit is igenyes, hozzátartozik a nőgyógyászati vizsgálat.
2014. júl. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hozzátartozik. De úgy gondolom még korai vagyis nem tudom. Anyumat nem fogja érdekelni, mert tudja, ha azt mondom nem megyek orvoshoz sehogyan nem fog rávenni. Lehet rossz, hogy nem akarok, de most meg is ijedtem, de félek is. :/
2014. júl. 26. 21:36
 4/11 A kérdező kommentje:
Komolyabb baj alatt ti mit értetek?
2014. júl. 26. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Van tinédzser ambulancia is egyes helyeken, keresd meg google-ban hogy nálatok van e.
2014. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
gyermeknőgyógyászat is van ám :)
2014. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van. De félek minden féle orvostól. Félek, hogy mit csinálna stb. :(
2014. júl. 26. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig az életben párszor találkozol még orvossal. Ideje legyőzni a félelmet.
2014. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam már. De nem megy. Ha csak arra gondolok sírva fakadok, ha oda jutunk akkor hisztizek. Nem tudok mást tenni hihetetlenül félek.
2014. júl. 26. 22:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémád. Régen én is nagyon paráztam az orvosoktól.

De ezzel tényleg jobb lenne elmenned orvoshoz. Amúgy le lehet győzni az "orvos fóbiát". Én miután orvosnál voltam (akármilyen nehézséggel mentem be), mindig elvitt anya vásárolni (egy új póló, vagy akármi apróság) aztán egy idő után már azért mentem nyugodtan orvoshoz, mert tudtam, hogy utána megyünk valahova, de mire az orvosnál végeztem már nem is akartam menni sehova, mert hamar túl voltam rajta.

18/L

2014. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!