Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy nő természetesen ennyire szőrös legyen? Vagy lehet, hogy a hormonokkal van baj? Lehet esetleg csinálni valamit?

Figyelt kérdés
Szerintem ez túl sok: hónaljon, szeméremdombon és térdtől lefele nagyon sűrű, erős és sötét a szőrzet, térd fölött a fenék comb felső vonaláig pedig valamivel (nem nagyon sokkal) ritkább, puhább (hátul kevesebb, mivel az üléstől kikopott). Én nem hiszem, hogy minden lánynak ilyen lenne, mert nyáron mindenki szinte bugyiban járkál az utcán, én mindenkinek patyolat sima mindenhol a lába. Nekem egy egész délutánba kerül, hogy nagy kínok közepette strandraképesnek tudjam magam szőrteleníteni, tiszta piros petty leszek, és 2-3 nap múlva még az epilált területeken is nő vissza. :( S vajon mit szólna ehhez majd a jövendőbeli pasim? Eléggé le van rombolva az önbizalmam emiatt, nem szeretek ujjtalanban, rövidnadrágban járni, még a családom előtt sem.

2014. jún. 1. 00:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Bocsi, a fenék szót az első sor végéről ignoráljátok.


S amit elfelejtettem: az államon is van többnyire világos rövid, puha szőr, ami nem zavar, de van pár erősebb szál, amik mindig kinőnek.

2014. jún. 1. 00:06
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

A fekete, sötétbarna hajú lányoknál gyakori.


A mellbimbók körül és a karon is szokott lenni.

Én már láttam a hason és a derékon is fekete pihéket.

Előfordul.


Gyantáztatni kell amit csak bírsz és akkor nincs annyi gond vele.

Aztán akkor idővel ritkul is.

2014. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Okozhatja magas tesztoszteron szint is.
2014. jún. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

hormonális kivizsgálás után kiderül, hogy természetes vagy sem


a lézeresen meg ki lehet irtani teljesen

2014. jún. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nyilván, a mellbimbók és a hason, karon is van szőr, a karon nagyon is látható, de eszem ágában sincs hozzányúlni ezeken a helyeken. Igen, kiskoromban fekete hajam volt, idővel sötétbarna lett, és az is maradt mostanáig.


Gyantázni minden héten meg kinek a szösznek van türelme, ideje? Amúgy sem bírnám, csak a lábszáron, máshol az epilátort sem mertem kipróbálni. :(


Érdemes szerintetek ezt kivizsgáltatni, említeni esetleg nőgyógyásznak? Nem röhögne ki?

2014. jún. 1. 00:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Pénzt nem fogok lézeres kezelésre költeni, a természetesség híve vagyok, nem modellkedni akarok. Csak önbizalmat szerezni. Ha tudnám, hogy hormonzavar, vagy ilyesmi áll fenn, még talán kezeltetném, bár fogamzásgátlót meg egyéb vegyszereket sem szednék.
2014. jún. 1. 00:32
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
ha a természetességre hivatkozol a lézer ellen, akkor ne is gyantáztass...<facepalm>
2014. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem is gyantáztatok... Borotválni-epilálni is csak ha olyan helyre készülök nyáron, ahol "muszáj" fürdőruhában vagy szoknyában megjelenni.
2014. jún. 1. 00:50
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Nekem is hasonló problémám van, csak nekem a hasamon is van bőven szőr, kicsit a mellkasomon is, valamint a nyakamon és oldalt az arcomon, de azt rendszeresen epilálom, gyantázom (hozzáteszem, nekem nem ritkult tőle, sőt, mintha gyorsabban nőne, pedig már jó pár éve rendszeresen, heti legalább 3x (!) szőrtelenítek). Gondolkoztam a szőkítésen, arról hallottam, hogy aránylag hatásos, és legalább akkor nem is kell szőrtelenítened, csak egy-két hetente kezeltetned, vagy fogalmam sincs, meddig tart ez. Talán érdemes lenne kipróbálnod.


Egyébként ha hiszed, ha nem, rengeteg nőnek van hasonló problémája, egyáltalán nem ritka, persze nem természetes, és a mai világban nem is annyira "elfogadott". Ami a jövendőbeli pasidat illeti: ha azon fennakad, azért nem kellesz majd neki, mert szőrösödési problémáid vannak (eredendően, öröklött módon ráadásul), akkor annyit is ér! Ha majd találsz olyat, aki igazán szeret téged, akkor nem fog neki az számítani, hogy mennyire vagy szőrös. Persze ettől függetlenül tehetsz ellene, de inkább magad, mint mások miatt.


A lézeres kezelést azért nem mondom, mert nem végleges módszer, esetenként nem is teljesen hatásos, arról nem is beszélve, hogy horribilis összegeket kérnek el érte. Lehet, hogy szuper meg évekig nem kell a szőrözéssel foglalkoznod, de ez akkor is csak tüneti kezelés.


A kivizsgáltatás nem egy rossz gondolat, érdemes lenne elmenni nőgyógyászhoz, endokrinológushoz, mert (nem akarlak megijeszteni) ez akár lehet PCOS is, ez is az egyik tünete. De persze a túlzott szőrösödésnek ezer oka lehet. Érdemes utána járni.


A borotvánál egyébként akkor már ezerszer jobb a gyantázás, az epilátort én csak azért nem szeretem, mert gyakran betépi nekem a szőrt, utána begyullad, csúnya lesz, és ráadásul ugyanolyan gyorsan és erősen nő vissza a szőr, mintha borotváltam volna. Úgyhogy a három közül inkább a gyantát választanám. Lehet kapni és akár csinálni is cukorgyantát, az természetes, nyugtató hatása is van, és ha házilag csinálod, akkor olcsó is.


Remélem, segítettem! :)


Üdv,

K.

2014. jún. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem a teljes lábamon erős,sötét szőr van.A combomon éppúgy mint lábszáron,de lábfej,lábujjal is.A karom szintén,hónalj,intim arról már nem is beszélek!Hasamon is van bőven,de nem kis pihék.Én mindent borotválok,de csak alkalmanként,ha látszik.
2014. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!