Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Ti mikor használtatok...

Lányok! Ti mikor használtatok először tampont?

Figyelt kérdés

Hány évesek voltatok? Fáj? Mi vett rá titeket arra, hogy használjátok? Hogyan tudtatok ellazulni? Sokat próbálkoztatok? Nagyon izgulós típus vagyok és félek. 11 éves korom óta menstruálok. Eddig mindig betétet használtam, tavaly ki akartam próbálni a tampont, de annyira stresszeltem, hogy nem sikerült. Mit csináljak?

13/L



2014. júl. 28. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
13 voltam/vagyok. Szoval nemreg probaltam ki a minit es nekem ugy sikerult, hogy felfekudtem az agyra, feltettem szinte a nyakamba a labaimat megprobaltam felhelyezni. Nem nagyon sikerult. Utana elkezdtem kicsit simogatni a puncim es felcsuszott szinte magatol. En szeretem, mert tok jo erzes felhelyezni, de azok az iszonyu gorcsok a menzesz kozbe... na azt utalom!Tudom, kicsit fura, de igy volt.
2014. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
14 évesen használtam először azt hiszem és azért, mert nem szeretem a betétet, de azóta is még mindkettőt szoktam használni. Figyelmesen elolvastam a papírt, amit adtak hozzá és nem kellett sokat próbálkoznom, elsőre sikerült. Mindig guggoló helyzetben szoktam feltenni, de ez egyénfüggő, kinek hogy könnyebb. Fáj, mikor felteszem és mikor kihúzom is a hüvelybemenetnél, mert ott van a szűzhártya, azzal nem lehet mit csinálni. De azt is ki lehet bírni. Fontos, hogy akkor vedd ki, ha már megtelt, mert félig üresen kínszenvedés lesz. Ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy ha kicsit meghúzod a madzagot, elkezd kicsúszni a tampon. Ja és amikor elkezded felnyomni, ne nyílegyenesen akard felfelé tolni, hanem ilyen kis ívben hátrafelé és ha megtalálod a jó irányt, fel fog menni. Addig kell nyomni, míg az ujjad is majdnem teljesen fenn van, akkor lesz olyan mélyen, hogy ne érezd. Ha attól félsz, hogy elszakad a madzag, felhelyezés előtt rángasd jól meg és meglátod, hogy nem szakad el, de ez is rá van írva a tájékoztatóra, azt mindenképp olvasd el előtte. Kezdhetsz minivel, én is úgy voltam, de aztán nagyobbra kellett váltanom. A lényeg, hogy ne stresszelj rajta és akkor menni fog! :) 17/L
2014. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sose, 23L. Most is iszonyodnék tőle, pláne míg szűz vagyok.
2014. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 12 évesen kezdtem el használni.Nem fájt.Nagyon erős a vérzésem.Éjszakai 3 másodperc alatt kiáztam.Ezért utánna olvastam a tamponnak.Apukam másnap ment a boltba.Reggel vérben ázva rohantam felkapták az ajtóm elöl a tampont.Normálal kezdtem semmi gondom nem lett.Utánna tovább erősödött úgyhogy elkezdtem használni super és super plusz méreteket.Én csak ráültem a WC-re azt felraktam.

13/L

2020. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18 évesen. Először furcsa volt, meg nem sikerült jól felhelyezni, de viszonylag hamar belejöttem, azóta csak azt használok. Most 24 vagyok.
2023. márc. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!