Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemi betegség lehet? ( húgyuti )

Nemi betegség lehet? ( húgyuti )

Figyelt kérdés

Tegnap kezdődött , azzal, hogy percenként jártam pisilni és fájt. Azt hittem felfáztam, aztán megfigyeltem, hogy rózsaszínes a vizeletem.

Mivel nyaralunk a házi orvisommal csak telefonon tudtam beszélni. Azt mondta vegyek Tőzeg áfonya kapszulát (sajnos odáig még nem jutottam el ).

Ma reggel óta annyira fájt a hólyagom mintha órák óta tartogatnám, de egyáltalán nem is kellett pisilnem csak az inger volt meg.

Vettem be egy fájdalomcsillapítót és most úgy ahogy elmúlt. Mi lehet ez ?KKétségbe vagyok esve


2014. aug. 9. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Drága kérdező a nemi betegség nem egyenlő a húgyúti betegséggel...

Két különböző szervrendszerről beszélünk.

A női szerveid betegségei (többek között) a nemi fertőzések, és most hagyjuk azt, hogy a nemi betegség meg megint egy más kategória.

A húgyúti szerveid betegségei pedig a vesét, a húgyutakat, a hólyagot, a húgyvezetéket érintik. Na, neked ez utóbbi van.

Próbálj elmenni az ottani ügyeletre ahol vagy SÜRGŐSEN, mert erre antibiotikum kell, hamar csökkenni fognak/elmúlnak a tüneteid. Az ügyeleten felírják, ami kell.

2014. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Minden képp meg próbálok
2014. aug. 9. 10:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Addig meg igyál nagyon sokat, kamilla tea, cranberry ital, víz stb.. Viszont ne cukrosat.
2014. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nőgyógyászatra kell menned, hanem vagy házi orvoshoz, vagy urológiára.

Felírnak majd antibiotikumot, amihez nem felejts el hüvelyflóra helyre állítót használni, hogy utána ne legyen gombád!!

2014. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon jól írta az első válaszoló (ment is neki a zöld), hólyaghurutod van. A véres (és minden bizonnyal gennyes) vizelet is bakteriális fertőzésre utal. Egyébként nekem nagyon gyakran volt ilyenem, volt hogy 2 hét nem telt el 2 fertőzés között és sajnos valóban csak az ATB segíthet. Én tőzegáfonya helyett (ami maximum megelőzésre jó, de nekem pl arra sem vált be) inkább addig is Urzinolt javasolnék, ez fertőtleníti a hólyagod, segíti a gyógyulást. Ihatsz hozzá kamillateát, és enyhítést hozhat a sósvizes fürdő is. Egyszerre sokat ne igyál, mert úgy jársz, mint az egyszeri kislány, aki vagy 5 pohár vizet ledöntött egyszerre és kihányta (ez én voltam :D), azért maradj meg a tisztességes adagoknál, de összességében tessék sokat sokat inni! Én meg szoktam nyomogatni a hasamat, hogy tényleg kell e pisilnem, és tele van e már a hólyagom, akkor célszerű menni.
2014. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!