Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kicsi a húgyhólyagom, gyakran...

Kicsi a húgyhólyagom, gyakran kell pisilnem, nem tudom sokáig tartani. Lehet segíteni ezen és hogyan?

Figyelt kérdés

Kicsi a húgyhólyagom, gyorsan megtelik, másfél-2 óránként érzem az ingert. Innen még kb fél óráig tudom tartani maximum. Ez nem gyulladás, vagy ilyesmi, mert mindig így volt és nem iszok túl sokat, napi 2 litert, szoval attol sem lehet, egyszerűen csak kicsi a hólyagom.

De lehet ezen segíteni valahogyan? Olvastam, hogy szoktatni kell a hólyagot a több vizelet elviseléséhez úgy, hogy inni kell sokat, aztán visszatartani amíg csak lehet, így kitágul és nagyobb lesz a befogadóképessége. Erről hallott már valaki, vagy valami más módszerről ami használhat? Köszi!



2014. aug. 10. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

én is sokat pisilek mert csak iszok iszok de közben nem eszek semmitsem ami felfogná a folyadékot.Van úgy hogy már fél óra elteltével érzem az inger.

Nos ezzel a visszatartom,hogy táguljon a hólyagom szokás nagyon egészségtelen. Ugyanis később akár inkontinenciád is kialakulhat, hA érzed az inger menj nem kell hólyagot tágítani.

ÉS midnen 5. pohárba tegyél egy negyed kanálnyi sót

2014. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De neked nem rossz, hogy fél óránként pisilned kell? Nekem nehezen megoldható napközben a 2 óránkénti kijárkálás, azt szeretném elérni, hogy legalább 3-4 órán át bírjam, de ne úgy, nagyon keveset iszok.
2014. aug. 10. 22:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál kávét, üdítőket, azok ingerlik a hólyagot.
2014. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Cukroddal minden rendben? Nem eszel/iszol vízhajtóhatású élelmiszereket?
2014. aug. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem iszok vízhajtó hatású szereket, kávét stb, nem ürítek sok vizeletet, inkább kicsi a hólyagom befogadó képessége, ezért kell gyakran, a hólyagomat kéne valahogy erősíteni.
2014. aug. 15. 01:46
 6/6 anonim válasza:

írj sinobiiai-nak, ő ebben szakértő! xdd

nem, dehogy, az egy elmebeteg állat nehogy írj neki, csak vicceltem xdd

2014. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!