Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok és még nem...

15 éves vagyok és még nem jött meg a menstruációm. Lehetséges hogy ezért? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Július 2-án lettem 15 éves. Nagyon sovány vagyok, valószínűleg genetikailag, sokszor stresszelek kisebb nagyobb dolgok miatt. Lehetséges, hogy ezek miatt késik?

(A mellem már fejlödik, kb. 1 éve, fehérfolyásom 3 éve van már, a hónaljam és a puncim is szőrös.) Normális ez ?



2014. aug. 10. 23:03
1 2
 1/13 anonim válasza:
A tested még nincs felkészülve egy terhességre :) valószínüleg azért van mert sovány vagy... szerintem nincs miért aggódj
2014. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor jó, mert tényleg nagyon sovány vagyok:D

És az lehetséges,hogy 16 éves koromig megjön?

2014. aug. 10. 23:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a stressz és a soványság is okozhatja. Addig jó amíg nem jön meg, vissza fogod sírni a mostani helyzetet :D
2014. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én igazából nem is várom,hogy megjöjjön, csak nagyon idegesít hogy már 15 vagyok én nem jött még meg.
2014. aug. 10. 23:17
 5/13 anonim ***** válasza:
17 évig nincs probléma!
2014. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok stressz miatt talán el kéne beszélgetned egy pszichológussal, mivel nem csak a menzeszre van káros hatással.
2014. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert pl. Még mire?
2014. aug. 11. 10:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Az egész szervezetedre rossz hatással lehet a sok stressz. Viszont a menstruáció késése inkább a soványság miatt van. De itt a genetika nem számít (kivétel extrém eset), valószínűleg nem eszel eleget (nem elég a szervezetednek). 17 éves korig valóban nincs probléma, de ha már izgulsz a menzesz miatt, érdemes lenne étrend-változtatáson gondolkodni. (Nem összeenni mindent, hanem teljesebben étekzni.)

Tényleg ne izgulj, nekem is ilyen korban jött meg. (Szintén durva soványság, ellenben ez pajzsmirigy-betegség miatt van.)

2014. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szval lehet hogy nem jól müködik a pajzsmirigyem? :o
2014. aug. 11. 10:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem működik jól? Nőknél gyakori, általában az alulműködés szokott zavarokat okozni, ám az jellemzően hízással társul.

Az idgesség, alvászavar, gyakori étkezés ellenére fogyás lehet tünet. Nyakadon középtájt nincs megnagyobbodott dudor, nem fáj a torkod gyakran? Kézremegés, gyakori hasmenés, magas vérnyomás, frekventált pulzus lehet még beszédes. Illetve a Basedow-kórra a kidülledt szemek jellemzőek, de ez későbbi stádium. Ha mindezt mutattad volna, a háziorvos úgyis elküldött volna egy TSH-ra.

2014. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!