Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeptember 30. án megjött a...

Szeptember 30. án megjött a menstruációm és valami oknál fogva tegnap is megjött. Ez normális szerintetek? A fogamzásgátlót most folytassam tovább vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
A fogamzásgátlót a rendszertelen vérzés miatt írta fel az orvosom de mikor el kezdem szedni be is ált vérzésem. Most tartok a 3 hónapnál. Akkor most mi lehet már megint? Volt már így valaki ti mit csináltatok?
2011. okt. 17. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, és megkérdeztük a nőgyógyászt. (Mivel minden panasz egyedi, egyedi a gyógymód is.) Ne kísérletezgess mással!
2011. okt. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mit mondott neked az orvos mitől van ez? Mit írt fel neked? Nem szeretnék kísérletezni főleg ilyenbe nem.
2011. okt. 17. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Visszamentem a nődokihoz, aki egy másik fajta gyógyszert írt fel és az sem segített. Akkor egy ismerős ajánlotta az endokrinológusát és kiderült, h a rendszertelenség nem nőgyógyászati ok és nem a fog.gátló teszi rendbe. Csak pár vérvétellel megállapították, h inzulinrezisztens vagyok és diétáznom kell (nem sanyargatom magam, csak oda kell figyelnem, h mit és mennyit eszek).
2011. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló mindent elmondott, amit akartam. A fogamzásgátló jobb esetben elnyomhatja a problémát, de attól még megvan.
2011. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen folytasd, nem lehet összevissza szedni, kihagyni stb. + Vissza kell menni a dokihoz. Másik tabit fogsz kapni.

A PCOS-s vagy, akkor valóban endokrinológusnál a helyed.


Abban is igazuk van, hogy a tabi csak elnapolja a problémát, mert mesterséges 28 napos ciklust hoz létre (ráadásul neked nem is vált be... de elvileg működik). De ez nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés (megvonod a hormont, megjön szünetben). Amikor abbahagyod a tabit, ugyanolyan rendszertelen lesz. De arra pl. jó, hogy ha vannak esetleg cisztáid, azokat megszünteti.

2011. okt. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fel hívtam az orvosomat. Azt mondta, hogy mivel most váltottam ki pénteken a másik 3 hónapra a gyógyszeremet szedjem be, és ha előjön megint akkor, ha elfogy a gyógyszerem, akkor fel ír erősebet.
2011. okt. 17. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem válts orvost most. Sajnos az orvosnak üzlet a tabetta, mivel a foggátló gyártók fizetik őket, hogy minél többet írjanak fel, és ezzel sokan visszaélnek. Menstruációs rendellenességre eleve nem lenne szabad tablettát felírni, mivel a tabletta nem hozza rendbe, csak elnapolja a problémát, és gyakran utána még rosszabb, mert csak még jobban összezavarta a valószínűleg eleve problémás hormonrendszered.

Keress egy olyan orvost, aki hajlandó kivizsgálni, és megtalálni a probléma okát, majd azt kezelni. Fentebb is írták, hogy nekik pl inzulinprobléma okozta a dolgot, és szerinted az ő problémája megoldódott volna valaha ha csak szedi a foggátlót, és sose vizsgálják ki?

Mindenesetre sok sikert, és ne vegyél be még egy szem foggátlót mert teljesen felesleges és csak mérgezed magad.

2011. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszadóhoz. A tabletta nem megoldja, hanem a szőnyeg alá söpri a problémát.
2011. okt. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!