Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhat a barnázás és a...

Mire utalhat a barnázás és a mellből szivárgó tej, ha nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 14:30
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mikor fog elmúlni a barnázás?
2014. aug. 15. 14:58
 12/24 anonim ***** válasza:
Igen, menj vissza mammográfiát nem szabad csinálni ilyen fiatalon és ne ahhoz a hülyéhez menj aki beutalt rá, mert ez tényleg nonszensz. 35 év alatt nem ajánlott a mammográfia, illetve annak, aki még nem szült. Ultrahangra kell menned, ha kell inkább fizesd ki, én is úgy mentem a múltkor, kuponnal volt 6000 Ft a mell és a hasi ultrahang.
2014. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem keress egy tetszőleges magánklinikát, ahol a mammográfiát és az UH-t IS megcsinálják. Én nem próbálnám laikusként az orvos mammográfiára vonatkozó döntését meghazudtolni (elvégre egy csomó 30 alattinak is találtak már mellrákot, részben mammográfiával, c'mon)!!! viszont ehhez képest pluszban még ultrahangot mindenképpen illene csináltatni.

És fölösleges várnod.

Magánklinikán 15-20ezer körül mind a kettőt megcsinálják várakozás nélkül.

2014. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön rákot diagnosztizálni a kérdezőnél.

Először is:

- Mind a két melled váladékozik, vagy csak az egyik?

- Mióta áll fenn a probléma?

- Szedsz-e fogamzásgátló tablettát?

- Mikor mérték a prolaktinod és mennyi volt?


Az orvost meg nem kell azonnal lehülyézni, mert sok helyen a mammográfiai részlegesen belül van az UH. Tehát azt mondja a doki, hogy elküldi mammográfiára, de igazából a vizsgálat UH lesz, nem röntgen.


Abban persze igaza van az előttem szólóknak, hogy minél hamarabb utána kell járni, és hogy ilyen fiatalon a röntgen nem javasolt, csak az ultrahangvizsgálat.

2014. aug. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
13 14 Ha az UH kimutat valamit, akkor azonnal mammográfia, így is szokták csinálni, szerencsére legalább az ilyen fiataloknál nem szoktak szarozni. A doki pedig lesz szíves pontosan fogalmazni, hogy ne legyenek félreértések, tudom, hogy Magyarországon még ez is nehezen sikerül, de valahol el kell kezdeni a fejlődést.
2014. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Mindkét mellem. Az balból inkább átlátszó szokott folyni, a jobból meg rendes tejszerű folyadék (de mikor hogy, van hogy változó, de általában ilyen).

06.19-én mérték a prolaktinom, 13,6 ng/mL. Kb. egy héttel a vérvétel előtt vettem észre a tejfolyást, ami nyomásra jelentkezik.

Szedtem fogamzásgátlót, a Jangee-t, abból is az alacsonyabb hormontartalmút, de már nem szedem, jelenleg nincs kapcsolatom.


Az orvos kifejezetten mammográfiai vizsgálatra utalt be, ez rá is van írva a beutalóra.

2014. aug. 15. 16:06
 17/24 anonim ***** válasza:
Ez a mammográfia érthetetlen. Konkrétan ha rákgyanús lennél, akkor azonnal kaptál volna időpontot, napokon belül, és ebben az esetben a mammográfiára valóban, gondolom azért, mert az többet mutat. Visszamennék másik dokihoz a helyedben, vagy akár ehhez és rákérdeznék, hogy miért nem UH-ra küld. Vagy megcsináltatod magán dokinál az UH-t, nem drága, ráadásul hamar kapsz időpontot.
2014. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Mikor hagytad abba a gyógyszert és az abbahagyáshoz képest mikor jelentkezett a tünet?
2014. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Tavaly ősszel-télen, nem emlékszem pontosan.

Idén júniusban vettem észre a tejfolyást, szerintem nem sok közük van egymáshoz.

2014. aug. 15. 17:12
 20/24 anonim ***** válasza:

A mammográfia nem használható 30-35 év alatt!! Más a mirigyek száma, sűrűsége, stb fiatal korban és ezért nem ad értékelhető eredményt.

Ne idegeskedj, nem lehet ez rák semmi képpen, akorod miatt is kicsi az esély, és pluszz hogy mindkettőben egyszerre lenne, az meg már a nullával egyenlő.

2014. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!