Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb panaszokkal,...

Méhszájseb panaszokkal, valóban nem kell kezelni?

Figyelt kérdés
Méhszájsebem van, amire már fél éve is azt mondta a doki semmi teendő. Mostanra együttlét után többször is véreztem és visszatérő hüvelyi fertőzésem is van. Mindezekre ugyanazt mondta az orvos, h semmi teendő vele. Megbízom az orvosnak, nagyon jó szakember, de nem hagy ez nyugodni, valóban ne törődjek ezzel? (kb 7 éve már egy másik orvos lefagyasztotta, most hogyhogy nem kell kezelni?)

2014. aug. 17. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
A hüvelyi fertőzéseket kéne kezelni, de az maga nincsen kapcsolatban a méhszájsebbel. (Illetve, az ok és az okozat fordított. Éppen a méhszájseb kialakulása és fennmaradása az, ami a fertőzésekhez köthető.) Az együttlét utáni vérzés magában nem különösebben veszélyes, de ha szólnál róla a dokinak, lehet, hogy lefagyasztaná. (Ámbár ezek szerint az előző esetben sem sokat ért.)
2014. aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Mekkora?

Másik dokihoz nem tudsz elmenni másodvéleményért?

2014. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ecsetelni nem lehet?
2014. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mekkora, nem mondta a doki... Hajlok a másodvéleményre... A méhszájseb kiújulhat, nem? Azóta szültem is és több kisműtétem is volt.
2014. aug. 17. 00:33
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, neki nem volt kötelessége fél évvel ezelőtt tudni, hogy neked mostanában vérezni fog a méhszájsebed.

Egy csomó méhszájsebet egyszerűen kezelés nélkül hagynak. Ugyanis ez egy ártalmatlan elváltozás. Nem seb.


Azért nevezik sebnek, mert piros. Arról szól a dolog különben, hogy a méhszáj felszínén és a méhnyakcsatornában lévő hámréteg különböző. A méhszáj felszínén lévő hám rózsaszínes, a méhnyakcsatornában lévő hám vörös. Ha bármilyen fertőzés vagy más behatás miatt kimaródik a méhszájon lévő hám, elképzelhető, hogy nem ugyanaz a fajta hám nő oda vissza, hanem a méhnyakcsatornában lévő hám "kikúszik" oda a felmart részre.

Na, ez a méhszájseb.


Tehát nem seb, még csak nem is folytonossági hiány, hanem egyszerűen egy másfajta hám.

Törékenyebb, mint az eredeti fajta hám, így könnyebben vérzik, de egyébként kb. minden harmadik nőnek van ilyenje, és nem okoz semmilyen bajt. Sőt, a méhnyakrák felfedezési esélyeit még növeli is, ugyanis a méhnyakrák nagyon gyakran a kétféle hám találkozásánál indul.

Ami ugye egy méhszájseb jelenléte esetén szabad szemmel látható, egyébként meg nem.

2014. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb lenne megműteni. Azt a méhszájsebet nem kell kezelni egy darabig, ami tünetmentes. Nyilván nem jó jel, ha vérzel, és a hüvelyfertőzések is hozzá köthetőek.. Mindenképpen műttesd meg, ha kell, másik dokival.
2014. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

23/L


Nekem 3 éve állapította meg a doki,hogy méhszájsebem van...vérzékeny voltam én,állandóan visszatérő hüvelyi fertőzésem volt és felfázásos panaszaim.

Aztán meguntam és tavaly kerestem egy tényleg KIVÁLÓ! dokit,aki megállapította,hogy az egy méhpolip,ami a méhszájamban volt,és kivoltam tőle tágulva.Minden egyes együttlét után fájt,görcsöltem,és sűrűn vérezgettem.

Én a helyedben felkeresnék egy tényleg nagyon jó dokit!

Addig járnék utána,míg nem találok rá megoldást.

Én nagyon sok dokinál jártam,mire végre megoldották a problémám...pl.: ezzel a problémámmal,hogy visszatért mindig a fertőzés stb, évekig jártam vissza dokihoz,és nem UH-ztak meg..így a polipot sem találták meg...

Mióta kivették a polipot,azóta nincsenek ilyen panaszaim.Nagyon ritkán persze előjön a hüvelygomba a menszi miatt,de ezen kívül nem szokott gond lenni.

2014. aug. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 12 évvel ezelőtt is és készülök jövő héten egy újabb fagyasztásra.

Az én orvosom azt mondta, hogy nem hagyjuk kezeletlenül.

A nagymamám sajnos egy elfertőződött, elhanyagolt méhszájseb miatt kapott méhnyakrákot.

Én nagyon hajlok a kezelésre, még ha nem is lesz a kedvenc programom.

Szerintem kikérném másik orvos véleményét a helyedben.

2014. szept. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!