Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menjek nőgyógyászhoz?

Menjek nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Már több, mint 3 éve, hogy megjött a menstruációm, de még mindig teljesen rendszertelen. Egyfolytában rettegek, hogy mikor jön meg, volt már kellemetlen élményem miatta, és habár szerencsém van, mert a hasam sem fáj, vagy legalábbis annyira, hogy alig észrevehetően. Többen tanácsolták, hogy menjek azért is nőgyógyászhoz, mert már 5 éve nagyon pattanásos vagyok, és egyik bőrgyógyász sem tudott segíteni rajta. Ha elmennék nőgyógyászhoz, hogyan vizsgálna meg/lenne értelme? Szűz vagyok.

16/L.



2014. aug. 18. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elsősorban hormonvizsgálatra küldene (vérvétel), és valószínűleg egy ultrahang is lenne, PCOS, és szervi problémák kizárása érdekében. Bár, mivel szűz vagy, ez nem biztos. Összességében nem egy nagy dolog. Tényleg jó ötlet lehet. De mehetsz endokrinológushoz is, ahová azonban valaki be kéne hogy utaljon, a nőgyógyihoz nem kell beutaló.
2014. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tudom, hogy buta kérdés,de akkor nem kéne levetkőznöm, ugye? Persze akkor is elmegyek, csak megnyugtató lenne.

2014. aug. 18. 22:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nőgyógyásztól függhet, de simán lehetséges, hogy le kell.


Simán elképzelhető, hogy a szüzességed ellenére szeretne csinálni manuális vizsgálatot, és az ultrahang is történhet hüvelyen keresztül, ha a szűzhártya nyílása elég nagy. Egyébként meg hasi ultrahang is lehet, amihez szintén vetkőzni kell. De az egész nem valami hihetetlenül borzasztó dolog, teljesen fájdalmatlan. Csakis a saját pszichéd dolgozhat ellened, ha ráparáztatod magad, akkor nyilván rettenetesen fogod érezni magad, holott nem szükséges, nem egy szörnyű valami egy ilyen vizsgálat.


A vérvétel nem a nőgyógyásznál és nem levetkőzve történik. Lehetséges az is, hogy olyan hozzáállású nőgyógyászt fogsz ki, aki csak a vérvételre küld el.

2014. aug. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Már hogyne kellene levetkőznőd!

Teljes manuális vizsgálat biztosan lesz, és valószínűleg hüvelyi UH is lesz.

Menj női orvoshoz elsőre, ma már vannak elegen.

2014. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Biztosan le kell vetkőznöd először alul, ekkor kézzel megtapogat, bedugja 2 ujját, majd alul felöltözhetsz és akkor a melleidet tapogatja át.

Az a félő, hogy a pattanásaidra hormonális fogamzásgátlót fog felírni neked, ami bizony nem a legszerencsésebb dolog.

2014. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért ne legyünk már ennyire előítéletesek, vannak normális nőgyógyászok is.

Ha meg hormonális fogamzásgátlót ír fel, hát nem kell beszedni. Feltéve hogy a kérdezőnek nem fontos annyira/amúgy nincs szüksége rá.

2014. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szia!Nekem teljesen ugyan ez a problemam +sokat hiztam is par eve, anya elvitt nogyogyaszhoz, es annyit csinalt hogy megkerdezte mi a problema, voltam e mar fiuval, es mivel meg szuz vagyok csak egy hasi ultrahangot csinalhatott, amihez a nadragodat kell letolni meg a bugyidat egy kicsit, meg a polot felhuzni ugyhogy nagy vetkozesnek nem mondanam. aztan megallapitotta a bajt,ami valoszinuleg nalad is ugyan az lesz, es egy fogamzasgatlot kell majd szedned,az helyrehozza:)) szerintem a ferfi nogyogyasz jobb, a nok sokszor durvabbak!!bar ez emberfuggo. remelem tudtam segiteni :) 16/L
2014. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Áruld már el utolsó, miből következtetsz arra, hogy a nők sokszor durvábbak a férfiaknál??

Valamiért mégis az az általános vélemény, tapasztalat, hogy a férfiak az érzéketlenebbek és durvábbak, hiszen a még a kisgyerek is először anyjához rohan általában ha valami baj éri és nem apuhoz? Miért az anyjához imádkozik a haldokló is és nem az apjához? Miért az anyának itélik a gyereket alapból váláskor? Miért ovónénik vannak általában és nem ovóbácsik? és így tovább...

2014. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, főleg az utolsó előttinek!

Utolsó, ez csak egy egyéni vélemény volt, nekem is volt már ilyen tapasztalatom, de ez egyénfüggő, van ilyen férfi is, nem kell mindig a legrosszabbat feltételezni mindenkiről, ő csak elmesélte, mit tapasztalt, ez sok mindentől függhet :)

2014. aug. 21. 00:36
 10/11 anonim ***** válasza:

"szerintem a ferfi nogyogyasz jobb, a nok sokszor durvabbak!!"

Hát azért ez fölöttébb érdekes és "megalapozott" vélemény, különösen annak fényében, hogy még sohasem vizsgálta meg férfi és nő se, csak egy hasi ultrahang volt nála!!

2014. aug. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!