Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos-ra gyanakszik az orvos,...

Pcos-ra gyanakszik az orvos, ezért írt fel nekem Adimet tablettát. Valakinek van róla tapasztalata?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen orvos? Nőgyógyász, endokrinológus?? Ezt nem lehet csak úgy kezelgetni, hogy felír neked egy cukrosoknak adandó gyógyszert,hogy gyanakszik...basszus..

Először is nőgyógyász ultrahangon kell hogy lássa a cisztákat a méhen, vagy a petefészkekben, de ő ezt nem kezelheti, el kell menni egy endokrinológushoz, aki elküld pajzsmirigy és terheléses vércukor mérése.

A PCO szindromát a pajzsm. alulműködése és inzulinrezisztencia okozza.

Ha az erdmények valóban ezt igazolják, akkor kaphatsz ilyen gyógyszert és mellé jó lenne szedni egy pajzsmirigyműködést támogató gyógyszert is, a kettőt egyszerre ell kezelni, mert a pajzsmirigy alulműködése miatt kevesebb női nemi hormon termelődik és ez nem jó a cisztáknak.

+ Mindezeken túl kel tartani a 180, vagy 160 g-os szénhidrátdiétát.

2011. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nőgyógyász írta fel.csinált ultrahangot és ott látta a kis cisztákat ami a pcos jele. vérvételen is voltam, de a hormonszintem rendben van. azé írta fel a gyógyszert, h helyrehozza a menstruációm.
2011. máj. 19. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont nem ez hozza rendbe, a cukorgyógyzsernek semmi köze a ciklushoz, azt az agyalapi mirigy szabályozza. Menj el egy endokrinológushoz.
2011. máj. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!