Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombára jó a sima Canesten?

Hüvelygombára jó a sima Canesten?

Figyelt kérdés

Úgy 2-3 napja kezdődött a viszketés, amihez sűrűbb fehér folyás is társul(nincs különösebben kellemetlen szaga). Ahogy olvastam a Canesten kifejezetten hüelygombára való termékeiből nem is nagyon lehet őket 18 év alatt alkalmazni. Tehát érdekelne, hogy a sima Canesten krém mennyire lenne hatásos? (ha pár napon belül nem múlik el akkor orvoshoz fordulok)

17/L


2014. aug. 19. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:

A krém semennyire. Hüvelyi fertőzéshez kúp is kell. Ellenben alkalmazhatod nyugodtan 18 év alatt, 17 évesen már azért nem vagy kisgyerek.

Ha pár napon belül nem múlik el, vagy ha visszatérne, akkor azonban mindenképp orvos.

2014. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Mindenképp kúpra van szükséged, a krém nem elég. Menj orvoshoz, ne várj vele napokat, mert a fertőzés feljebb mehet a méhedhez, ami sokkal nagyobb problémát tud okozni.
2014. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még a mai nap folyamán szólok anyukámnak, hogy kérjen időpontot a nőgyógyászhoz.

És milyen kúp kéne rá?

2014. aug. 19. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha mentek nőgyógyihoz, akkor inkább ne vegyetek semmit. Megzavarja a vizsgálatot, ha különféle gyógyszereket használgatsz előtte.


Szerintem ez a legjobb megoldás, mert sokszor előfordul, hogy amit gombának hittél, nem is az, és egyrészt feleslegesen szórod a pénzed, másrészt később kapsz kezelést, ha gyógyszertári készítményekkel próbálkozol véletlenszerűen.


Szóval jól csinálod. Hajrá!

2014. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha rendes SZTK rendelésre mentek, akkor oda nem is kell időpont, csak esetlegesen egy beutaló a háziorvoshoz.

Kúpot pedig attól függően fog felírni, hogy pontosan mi a bajod.

2014. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Beutaló az nem kell a nőgyógyászhoz.

Viszont időpont az kellhet, attól függően, hogy az adott SZTK-ban mi a szokás!

2014. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a Canesten combit vedd meg (ebben van hüvely tabletta-kúp is) patikában és ha gomba, akkor 2-3 nap alatt elmúlik tőle. Amire eljutnál orvoshoz, már túl is vagy rajta. Ha nem segít akkor nem gombád van, hanem valami bakteriális fertőzés és akkor menj majd el dokihoz.
2014. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így vagyok. De mire eltudnék menni dokihoz (most szabin van, és csak szeptember közepétől lesz, időpontos) addigra már elmúlhat. Én is a Canestent használom, de utána elmegyek dokihoz, mert más problémáim is vannak. (Pont emiatt, mert sosem kezeltek ki rendesen mindenre azt mondták, hogy gomba és sajnos nagyobb következményei lettek...) Azért utána menj el a dokihoz.


22L

2014. aug. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!