Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellben rosszindulatú elváltoz...

Mellben rosszindulatú elváltozást meg lehet állapítani ultrahanggal?

Figyelt kérdés

Édesanyám észrevett egy behorpadást a mellén és elment orvoshoz, aki sürgős beutalóval elküldte mammográfiára.

Ott még a rtg után elment ultrahangra, ahol az orvos azt mondta, hogy szerinte nincsen baj, mert szerinte vagy egy begyulladt tejmirigy, vagy valami hegesedés, mert szülés után anno neki volt beavatkozás, amikor felvágták a mellét (nem tudott kiürülni az anyatej). De mivel az ördög nem alszik, vegyenek mintát belőle, ez meg is történt. Az eredmény nem mutatott egyértelmű eredményt (?!). Meg kellett ismételni már egy nagyobb tűvel, több szövettel. De ugyanahhoz az orvoshoz ment vissza direkt, és ugyanaz az orvos, aki egy hete azt mondta, hogy szerinte biztosan nincsen baj, most pedig azt jelentette ki az ultrahang alapján, hogy sajnos egyértelműen látja az ultrahangon, hogy ez bizony rosszindulatú! Mert hogy van már annyi tapasztalata. Kérdésem, ez most komoly, hogy egyértelműen látszódhat?! Őszintén nem akarom elhinni, mert

1. Egy hete még azt mondta, szerinte semmi komoly-most akkor önmagát cáfolja, hogy egy héttel később meg arra hivatkozik, neki nagy tapasztalata van. Akkor egy hete miért nem látta ezt?

2. Ha annyira biztos, akkor miért is nem elég az uh és miért kell szövettan?! Mert én nem tudom elhinni, hogy az uh 100%os eredményt mutat, emiatt akkor mégis miért nem harapja el a nyelvét az orvos, ha lát is valamit, ami nem lehet 100%?! Miért hozza a halálfélelmet az anyámra rá, amíg nincs biztos eredmény?!!


2014. aug. 20. 12:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Remélem, legalábbis úgy tudom, hogy csak az egyikben, miért ha elmegy mammográfiára, akkor létezik, hogy a másikat nem nézik???
2014. szept. 2. 12:48
 12/18 anonim ***** válasza:

Mindkettőt nézik mammográfián meg uh-n is -

De van akinek csak az egyik mellén "találnak" valamit, van akinek meg mindkettőben (pl ciszta)

2014. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

De a doki nem írt valami leletet?

Mert pl. mikor én voltam, a doki írt egy kb. féloldalas szöveget

2014. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, de megállapította uh alapján, hogy az bizony rosszindulatú.
2014. szept. 3. 15:11
 15/18 anonim ***** válasza:

Odaadták az eredményt?

Vagy csak pénteken?

2014. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

De mindig szoktak levenni ilyenkor mintát is -

(Mondjuk olyat nem igazán állíthat, h "biztos", hogy

nem jó indulatú, csak annyit, hogy "valószínűleg v. lehetséges, h nmme jó indulatú") -

2014. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sajnos jól látta az orvos, közepes erősségű, vagy 2-es, szoval rák. Viszont azt mondta, hogy olyan kicsi, hogy valszeg egyből műtét és nem kell előkezelés.
2014. szept. 5. 18:39
 18/18 anonim ***** válasza:
Minden Jót Nektek
2014. szept. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!