Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Viszonylag fiatalon (30-as...

Viszonylag fiatalon (30-as vagyok) rosszindulatú nőgyógyászati betegség miatt sugárkezelésen estem át 5 éve. Hogyan éljek normális nemi életet?

Figyelt kérdés
A hüvelyem eddig is szűk volt, most még szűkebb lett. Társkeresés előtt állok, és előre félek, hogy a nemi élet problémákat fog okozni. Az orvosom anno javasolta a folyamatos és nagyon finom tágítást. De hogyan, mivel? Nem akarok lemondani a társkapcsolatról, és a libidóm is meglenne. Kérem, a poénos, vicces hozzászólásokat mellőzétek, ez nekem nagyon fontos lenne.
2014. máj. 9. 22:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
ujjal
2014. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vaginizmusod van?
2014. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Ujjal nem szeretek benyúlni, soha nem szerettem.


#2: nincs vaginizmusom, az izom összehúzódást jelent, én ellazulva is szűk vagyok.


Viszont kaptam priviben egy hasznos tanácsot, hogy vékony vibrikkel lehet tágítani. Talán a leendő páromat is izgatni fogja :)

2014. máj. 10. 05:27
 4/15 anonim ***** válasza:
a vékony vibrátor jó ötlet! orvosok is alkalmazzák.
2014. máj. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Éltél már nemi életet? akkor milyen volt?
2014. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
30-as vagyok, természetesen éltem nemi életet :)
2014. máj. 12. 01:20
 7/15 A kérdező kommentje:

#4: valami hasonlót mondott nekem a doktornő is a kezelés elején, de akkor nem ez érdekelt igazán. Utána nézek, vagy újból felkeresem.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. máj. 12. 01:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Na de miben lesz szerinted új a nemi életed, mint a kemo előtt? Már előtte is gond volt a szűkösséggel?
2014. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem, előtte nem volt gond.


Annyiban gond most, hogy aki tudja, milyen egy sugárkezelés, az tudja azt is, hogy szöveteket roncsol, ugyan megpróbálnak mindent, hogy csak a célterületre menjen, de ez nem működik száz százalékosan. És azóta a megfelelő nedvesedés is hiányzik, még akkor is, ha egyébként jelentkeznie kellene. Persze ezen könnyű segíteni.

2014. máj. 12. 23:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor tényleg a legjobb megoldás lesz az a vékony vibrátor, ha nem idegenkedsz a használatától :) Nekem részleges vaginizmusom volt, és nem sikerült ez a vibrátoros megoldás... de aztán évek múlva megoldódott a gond, egy helyes és normális partner mellett! :) Sok sikert Neked is, és jó egészséget, boldog párkapcsolatot kívánok!
2014. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!