Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász adhat felmentést...

Nőgyógyász adhat felmentést tesiből?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy nem akarok tesizni, de menzesz alatt/előtte (akár egy héttel is) nagyon szokott görcsölni a hasam, rendszertelen, erős vérzésem van, és az intenzívebb sportokat (pl futás) egyszerűen nem tudom megcsinálni ilyenkor. Szoktam mozogni, táncolni, tornázni, amikor éppen nem fáj a hasam, de úgy nem megy ha megvan. Van ilyen egyáltalán, hogy ilyen miatt adjanak felmentést? (legalább tartósabb mozgás alól)
2014. aug. 27. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a házi orvos is elég, én is kértem már tőle felmentésre igazolást.
2014. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg -

De szülő is kérhet felmentést

2014. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk elég volt szólni a tesitanárnak, hogy csókolom szeretnék könnyített tesit kérni, mert éppen megvan és nagyon görcsölök. Hasizommal kapcsolatos gyakorlatokat és az ugrabugrálást nem kell ilyenkor csinálni. Volt olyan lány aki megtudta beszélni, hogy futni se kelljen csak kocogni. (mert a menszesz nem betegség csak állapot, meg kell tanulni együttélni vele) De azért figyelve volt, hogy azért havonta max 1 hétről legyen szó ne minden második tesiórán jelentse be ezt ugyanaz a lány.
2014. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az én tesitanárom nem fogadja el sem azt ha szólok neki, sem a szülői felmentést. Értem, hogy a menzesz nem egy betegség, de van olyan, amikor annyira görcsölök, hogy három nospát kell bevennem, csak hogy az iskoláig el bírjak vánszorogni, nem hogy még fussak meg ugráljak. Több gyógyszert meg végképp nem akarok bevenni, csak azért hogy könnyebben tudjak esetleg futni...
2014. aug. 27. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire erősen görcsölsz akkor nem ártana a nőgyógyásznak is szólni, mert 3 nospa már erősen a túladagolás kategória. Szóval ha nem csak hisztizel és nulla fájdalomtűrő képességed van, akkor olyan erős görcseid vannak, amik a nem normális kategóriát feszegetik és orvos után kiáltanak.


A tesi tanárod miatt meg szólni kellene az osztályfőnöknek vagy a szülőin a szülőknek felszólalni, mert ilyen egyszerűen nincs. Ha csak annyi a tesi, hogy kis futás, bemelegítés és játék (röplabda, kosár, stb) az "órai anyag", akkor megértem, hogy nincs. De minden egyéb esetben kell lennie könnyített tesinek.

2014. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!