Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik? Lehetek terhes?

Miért késik? Lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Utoljára július végén voltam beteg. Ebben a hónapban úgy 10.-e körül véreztem de csak egy nap. A párommal ebben a hónapban egyszer feküdtünk le de védekeztünk. Lassan 1 hete késik. Nincsenek a terhességre utaló jelek szerintem nem is lehetek az de aggódok hogy késik. Már egy ideje menzeszre utaló tüneteim vannak de mégsem akar megjönni. Görcsöl a hasam ott lent. Sokan mondták hogy a stressz miatt késik. Szeretnék tesztet is venni de félek hogy terhes lehetek. Miért késhet? Lehetek terhes? Mennyi rá az esély? Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 28. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Betegség nem befolyásolja, nem értem mi köze hozzá.

Vegyél egy tesztet, és kiderül.

2014. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Szeretnék tesztet is venni de félek hogy terhes lehetek"


A teszt semmit sem befolyásol. Ha terhes vagy, akkor jobb mielőbb szembesülni vele, ha nem, akkor a megkönnyebbülés után lehet, hogy órákon belül megindul a menstruációd.

2014. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hogyan védekeztetek. Normálisan? Tehát rendes módszerrel, nem ilyen hülyeséggel, hogy pl. megszakítás? (Előre is bocs a feltételezésért, de rengetegen vannak, akik így "védekeznek" és csodálkoznak, ha baba lesz belőle.)

Ha normálisan védekeztetek (óvszer, tabletta vagy hasonló), akkor nagyon kicsi eséllyel vagy terhes. Mensi sok okból késhet, de legtöbbször pszichés oka van, ami pont az, hogy nagyon várod, hogy jöjjön és rástresszelsz, mert félsz a terhességtől. Vegyél tesztet, csináld meg, szinte tuti, hogy negatív lesz, és akkor megkönnyebbülsz majd.

2014. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

utolsó válaszoló nem megszakítással védekeztünk.

2014. aug. 28. 11:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rendesen ovszerrel vedekeztetek es az nem szakadt ki akkor nem vagy terhes, valoszinuleg csak a stressztol kesik, probalj meģnyugodni, vegyel egy tesztet 99% hogy negativ lesz!!!
2014. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha "rendesen" védekeztetek, akkor tuti nem vagy terhes, de én is vennék a helyedben egy tesztet a bizonyosság kedvéért. Ha meglátod az eredményt, megnyugszol.
2014. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!