Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy a fehárjehiánytól...

Lehet, hogy a fehárjehiánytól marad ki a mensim?

Figyelt kérdés

Már egy ideje nem volt mensim, ám tegnap mégis megjött. Félő, hogy ha majd leáll, megint elmarad. Nem szoktam zsíros ételeket enni, és csak ritkán eszem húst, de nem vagyok vegetáriánus (vagyis szóját sem eszem).

Az orvostól nagyon félek...nem tudom miért :(nem merek nőgyógyászhoz menni.

Mitől maradhat ki nagyon sokáig?Mivel 15 éves vagyok, még nem feküdtem le senkivel, tehát ez is kizárva.

Kérlek segítsetek!


2010. jan. 16. 21:48
 1/1 anonim válasza:

Elégtelen táplálkozás miatt valóban kimaradhat, de ha csak a húst hagyod ki az étrendedből, de rendesen eszel, akkor ez nem okozhatja a szabálytalan vérzést. Inkább még nem álltak be rendesen a hormonjaid, ez a te korodban teljesen normális.


Viszont nem szabad félned az orvostól! Nagyon hasznos lenne ellátogatnod egy nőgyógyászhoz, aki megvizsgálna és meg tudna nyugtatni, hogy minden rendben, vagy ha talál vmi eltérést, tudna segíteni. És bizony fontos rendszeresen (évente 1x) elmenni vizsgálatra, ha pedig majd kisbabát szeretnél, vagy terhes leszel, rendszeresn kell menned úgyis. Semmi okod félni tőle. Kérd meg anyukádat, hogy kísérjen el!

2010. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!