Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem érzek javulást az első...

Ha nem érzek javulást az első Pimafucin hüvelykúp után, akkor nem gombás fertőzésem van?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt elkezdett fájni a hüvelybemenetem és viszketni is, elég kellemetlen volt, ezért egy Génia92 hüvelykúpot felraktam éjszakára. Tegnapra még rosszabb lett, olyan érzésem volt, mint mikor hüvelygomba szokott "kialakulóban lenni", ezért éjjelre már Pimafucin kúpot használtam és Canesten krémmel kentem kívül. Ma ugyanúgy ég és fáj még mindig, akkor is ég, mikor a Canestennel kenem.

Ez azt jelenti, hogy lehet, most mégsem gombás fertőzésem van?

Nem voltam nyilvános wc-n vagy máshol, csak itthon, és a barátommal több mint 2 hete nem szexeltünk.

Az orvosom szabadságon van, azért nem tudok hozzá menni rögtön.

Köszönöm, ha tud valaki segíteni.


23L


2014. szept. 9. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A Génia nem szünteti meg a fertőzésed, az megelőzésre, ph visszaállításra jó. A Pimafucinból el kell használnod egy dobozzal, hogy hasson is valamit, majd utána kéne a Génia, ha ezt végig vitted. Elvileg.

DE.

Én fél éve küzdök fertőzésekkel. Folyamatosan ég a hüvelyem (nálam nincs is más tünet) és rengeteg gyógyszert / kúpot / krémet kaptam. Legutóbb a doki vizsgálat nélkül írt ki valamit (ugyanazt akarta adni már NEGYEDJÉRE!, gyógyszertári kúpot és pimafucin krémet), de inkább elmentem magánrendelésre, ahol még jobban le voltam sz_rva, és ott sem lettem okosabb. Amikor nekem először nem múltak el a tüneteim megint vettek kenetet és akkor már más kórokozót mutatott ki. Nekem barátom sincs, részben emiatt sem, meg én is nagyon odafigyelek a higiéniára és már az étkezésemre is stb, de valahogy nem akar múlni ez a szerencsétlenség.

Amíg nincs a dokid szerintem használd a pimafucint és a krémet, de mindenképp vetess kenetet, hogy ne látatlanba kezeljenek, mert mint látod, még úgy sem biztos a hipphopp gyógyulás.

Én már teljesen el vagyok keseredve.. :(

2014. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hát ez nekem is visszatérő dolog, csak eddig előjött a húgyúti fertőzés is egyúttal és arra kaptam gyógyszert és így elmúlt, nem is sejtve hogy gomba vagy valami más áll a háttérben mert nem viszkettem, nem égetett. De most nekem is a hüvely kezdett vörösödni és viszketni így orvoshoz mentem. Ő felírta a Pimafucin kúpot és valami antibiotikumot is. Utána meg használnom kell probiotikumos kúpot hogy minden helyre álljon és védekezés képpen is továbbá ajánlott heti 2-3 alkalommal. Az antibiotikum neve Flukonazole, 2 szem van belőle, az egyiket az első kúppal egyidőben kell beszedni, a másikat pedig az utolsó kúppal. 6 darab kúpot írt fel. Vagilact a probiotikumos kúpnak.
2014. szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

na, én közben úgy döntöttem, hogy nem várok a magándokira, hanem elmentem az ingyenes rendelésre. nagyon gáz volt, kb. 5 perc alatt lezavarták a dolgot vizsgálattal együtt. durván próbált megvizsgálni, fájt nagyon, így ott hagyott és az asszisztensnek mondta, hogy betadine kúpot írjon ki, ebből napi 2-t kell elhasználni. kérdeztem, h mire írja ezt ki, és annyit mondott, h "inkább gomba".

3 napig használtam így, utána jött a barátom hozzánk, és nem akartam, hogy folyjon belőlem összevissza a kúp, mikor ott van velem, szóval hétvégén már nem is használtam, és most jónak tűnik, olyan, mintha elmúlt volna a fertőzés.

időközben más miatt antibiotikumot szedek, ehhez kaptam még egy 1 db-os gombaellenes kapszulát, és közben majd elkezdem majd a protexin gynophylust is helyreállítóként, és remélem, már minden rendben lesz.


de ez elég furcsa volt nekem is, hogy csak hasraütés szerűen írt fel az orvos kúpot.

2014. szept. 15. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!