Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha izgatom a csiklómat, és el...

Ha izgatom a csiklómat, és el is élvezek, akkor szexuális életet élek? Szerintetek adassak be magamnak méhnyakrák ellen védőoltást?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most az iskolában ingyen adnak ilyen védőoltást, és anyáék először azt mondták, hogy adassuk be, és aztán megkérdeztek erről 1-2 embert és ők azt mondták, hogy szerintük nem kéne, mert akkor lehet nem lehet gyerekem. Erről mi a véleményetek? Én van úgy, hogy egy héten 3-4-szer maszturbálok(csak csikló izgatás) és 1 alkalommal kb 4-szer élvezek el. 13/l vagyok. kérlek segítsetek, és ne nevessetek ki.

2014. szept. 11. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól hogy maszturbálsz nem élsz még nemi életet, nincs partnered szexuálisan. A védőoltásról én sem hallottam sok jót.
2014. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az oltás nem véd minden HP vírus törzs ellen. Csak 60%-os védelmet nyújt. Ezt elfelejtik elmondani!
2014. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A szexuális élet akkor kezdődik, ha majd lesz partnered. Ha majd a nőgyógyász kérdezi meg nagyobb korodban, hogy mióta élsz szexuális életet, akkor arra lesz kíváncsi, hogy mennyi idő telt el, amióta lefeküdtél a barátoddal. És ha beadatjátok az oltást, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy lehet gyereket, mert a méhnyakrákot már nem fogod elkapni.
2014. szept. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! értem, akkor én még nem élek szexuális életet(és egy jó darabig nem is akarok), Most 5-en mondták nekem eddig azt, hogy nem hallottak róla túl sok jót, és 1 ember viszont azt mondta, hogy nagyobb az esélye, ha beadatom, hogy lehet gyerekem. Értem. De viszont az is eléggé bosszant, hogy az osztályomból szinte az összes lány beadatja, szerintetek helyesen teszik? ja és az kimaradt, hogy más menstruálok(ha ez számít) eddig 2-szer összesen.
2014. szept. 11. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

A maszturbálás nem egyenlő a szexuális élettel.

A HPV elleni védőoltást meg igen is ajánlatos beadatni. Miért ne lehetne gyereked? Baromság és hisztikeltés az egész. Ha nagy %-ban meg lehet előzni vmit, miért ne tegyük meg?

2014. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2014. szept. 11. 16:12
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen, helyesen teszik!

A méhnyakrákok több, mint 90%-át HPV okozza.

Tény, hogy az oltás nem véd az összes törzs ellen, de a leggyakoribb 4 ellen igen. Igaz, hogy nem 100%-os így a védelem, de a semminél sokkal de sokkal több.

Ráadásul a HPV nem csak méhnyakrákot okozhat, hanem ilyen rusnya, kellemetlen szemölcsöket is:

[link]


Nézz szét itt az oldalon, hányan küzdenek ezzel...

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=condyloma&ka..


Ha nekem anno ingyen lett volna, egy percig nem gondolkodtam volna azon, hogy beadassam-e vagy sem!

Nem hogy örülnének az emberek, hogy az eredetileg majdnem 100 ezer!! forintba kerülő oltást ingyen hozzájuk dobják...

2014. szept. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! átgondoljuk! :)
2014. szept. 11. 16:17
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
én nem oltatnám magam semmi pénzért. nem vagyok kísérleti nyúl. az is olyan, mint az influenza oltás, kinek használ, kinek nem. sőt még lehet, hogy árt is, ha allergén anyag is van benne, mint pld higany.
2014. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
lehet mi is inkább a nem mellett döntünk
2014. szept. 11. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!