Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Azokhoz szólna a kérdésem,...

Azokhoz szólna a kérdésem, akiknek 10-11 éves korában jött meg először. Ti hogy éltétek meg az első menstruációt?

Figyelt kérdés
Puszta kíváncsiáságból kérdezem. Lényegében még kamasznak sem nevezhető és már menstruál. Érdekelne, mit érezhet egy ilyen kislány.
2014. szept. 11. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Elég sok embernek jön meg abban a korban... Én egy kicsit meglepődtem, eleinte nem is értettem hogy hogyan működik ez (tehát pl. azt hittem, hogy ha egyik hónapban 16-án jön meg, akkor a következőben is akkor fog), de aztán megkaptam a szükséges információt. 18/L
2014. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 és fél éves korom óta menstruálok. Anyukám és nővérem már előtte felvilágosítottak ezekről a dolgokról, emlékszem pont húsvét volt, mikor először megjött. Előző nap fájt a hasam már, de a pudingra fogtam, amit akkor ettem, hogy biztos nem esett jól, aztán másnap elmentem pisilni és teli volt barnás folyással és kevés vérrel a fehérneműm, akkor szóltam anyukámnak, kérdeztem tőle, hogy ez most AZ? Mire ő mondta, hogy igen, ez az, adott betétet, megmutatta, hogy hol van a fürdőszobában és hogy mostantól onnan használjak, ha szükség van rá.

Igazából nem ért váratlanul, a kellemetlen az volt, hogy hosszú évekig kínlódtam ilyenkor a nagyon erős hasi görcsökkel. De ez szerencsére már megszűnt.

2014. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De egy 10-11 éves már kamasz,egy 10 évesnek már nő a cicije,sőt akár 8 évesen már megduzzadhat a mellbimbó,ami már azt jelzi hogy nő a cici,10 évesen már sok lánynak van némi fanszőre is.11 évesen meg tuti van cicije és fanszőre a lányoknak.


11-12 évesen korban jön meg most már a mensi gyakran.EGy 11-12 éves már nem olyan kislány,ha csak nem úgy beszélnek vele és kényeztetik mint egy 8-9 évest.


11 évesen jött meg,anyu már 9-10 évesen beszélt nekem a mensiről,mit kell csinálni,tehát nem ijjedtem meg,mamánál jött meg és az volt a szerencsém hogy volt betét nála,pedig ő már rég nem használt,tudtam mit kell csinálni:-)

Nekem nem volt ez tragédia,mert a nővé válást jelezte és az osztályba az érezte cikin magát akinek nem akart megjönnie,mert az fejlettlenebb volt mint a többiek.

Ez nálunk olyan volt mint amikor a fiúk azt várják legyen fanszőrük.Mert milyen ciki ha kopasz még a kukac.Ezt másképp nem tudom elmagyarázni.


8 évesen meg már nőtt a cicim és egy csomó lánynak meg volt duzzadva a melle.Ez nem volt valami drasztikus érzés.


Jó az is igaz hogy az akkori kis gyerekek igen talpraesettek voltak,nem kényeztették úgy el őket mint ma.Első osztályba elvitte őket párszor a szülő,aztán mentek egyedül,volt lakás kulcs aztán haza mentek.Ha megkérték fuss le tejért,megvette.10-11 évesen már kötözte a saját tankönyvét,10-11 évesen már porszívozott.8-9 évesen mosogatott,ha kellett szendvicset is leváta,elkészítette.Önállóbbak voltak.


Az sem jó ami ma van hogy úgy beszélnek hozzájuk mint valami dedos ovisokhoz és mindent megcsinálnak helyettük.Nem jó hogy a 3-400 m-re lévő suliba mint a csecsemőket 10 éveseket még kísérgetnek és ha végre egyedül megy a gyerek suliba akkor hőst csinálnak belőle,de segíteni nem akarnak,de a tablett,meg mobil az kell nekik.


Önálóbbak voltak,most is van akik önállóak,kénytelenek mert a szülőknek munkába kell akár 6 órára menni és nincs aki a gyerekre vigyázzon,nincs nagyszülő a közelbe.

2014. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!