Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3,17-es TSH érték 5 hetes...

3,17-es TSH érték 5 hetes kismamánál mekkora gondot jelenthet? Bár a referencia szerint 3,2-ig jó, azért aggódom. Családtervezéskor 2 körül volt ez az érték. Szükséges endokrinológust felkeresni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 17:27
 1/5 anonim válasza:
Nekem már 10 éve pm alulműködésem van, Euthyrox 75-öt szedek. Terhesség előtt néhány hónappal 1,47 volt a TSH. Pozitív teszt után rögtön kértem időpontot endokrinológushoz. 6. héten 3,21 volt. Az orvos azt mondta, teljesen normális, a terhesség miatt emelkedett meg. Megemelte az Euthyrox adagomat 88 mg-ra. 1 hónap múlva a kontroll vérvételen már 1,2 volt.
2014. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kismamakra vonatkozo protokollban 2 alatt kell lenni a TSHnak. Az a kerdes, hoogy miert magasabb nalad? Van egy ki nem derült autoimmun gyulladás, vagy jodhianyos vagy. Haladrktalan keress fel endokrinogust es jelezd, hogy terhes vagy. 1 héten belül fogadnia kell!
2014. szept. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Voltam háziorvosnál, aki azt mondta ne aggódjak emiatt, mert határértéken belül van. Nálunk az endokrinológiára beutaló kell, azt sajnos nem kaptam. Felhívtam egy magándokit, aki jövő szerdán tud fogadni. Remélem addig nem lesz semmi gond! Ez az első terhességem, elég nehezen jött össze és eléggé parázok.

Egyébként a teljes képhez az hozzátartozik, hogy 5 éve diagnosztizált Crohn beteg vagyok, gyógyszert szedek rá, így most tünetmentes.

A terhesség inszeminációt követően jött létre. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a Clostilbegyt tabletta is befolyásolta a TSH értéket. Mit gondoltok erről?

2014. szept. 16. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja a háziorvos pedig nem erta pajzsmirigyhez! A referencia mas fiatal noknel, mint az időseknél pl. A chron beteges pedig gyakran jar együtt mas autoimmun korkepekkel, pl pajzsmirigy gyulladással. Jol tetted, hogy elmész magandonihoz! En mar a 2,7 es tshra is szedek euthyroxot.
2014. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Elmentem endokrinológushoz, aki írt fel L-Thyroxin tablettát, napi felet kell szednem. A kontroll vérvételen már 1,59 volt a TSH-m.

De azért érdekes, hogy a betegnek kell figyelni ilyen dolgokra és az orvosokat nem is érdekli...

2014. okt. 27. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!