Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a gond? Semmi sem...

Mi lehet a gond? Semmi sem segít?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


21 éves lány vagyok. Körülbelül 11-12 éves korom óta vannak pattanásaim. Jártam kozmetikushoz is arctisztításra; de azon kívül, hogy ott hagytam egy rakat pénzt, nem jártam sikerrel. Pedig próbáltam drágább helyeket is, rengeteg oklevéllel rendelkező kozmetikusnál is voltam, de a helyzet egyáltalán nem javult. Nem mondanám, hogy nagyon durva a helyzet, de engem zavar ez a pár pattanás is. (Inkább a mitesszerek gyulladnak be) Nagyon sok mindent próbáltam már, a legolcsóbb krémeket, a legdrágábbakat, kiadtam majdnem 10.000 Ft-ot a Vichy termékekért, de azok sem segítettek. Próbáltam az Ilcsit, a Mannát, de ezek sem sajnos. Bármilyen arckrémet használok, a bőröm ég, húzódik, fáj, piros lesz és pattanásos. Egészségesen táplálkozok, nem használunk cukrot, ritkán eszek csokit, rengeteg vizet iszom. A párnámat gyakran mosom, a hajam se lóg az arcomba, hajmosásnál is figyelek, hogy a sampon se érje a bőröm. Fogamzásgátlót szedek 2 hónapja, de ez sem segített (még, nem tudom...) -> nem azért írattam fel, hogy elmulassza.

Mit gondoltok, mi lehet a baj? A kozmetikus által ajánlott termékek se jöttek be...


Köszönöm előre is!



2014. szept. 14. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szimplán túlreagálod?:D

Esetleg ha még nem próbáltad, akkor javaslom az akneroxidot, patikában kapható. Eléggé szárítja a bőrt, így azt javaslom, hogy éjszakára használd, reggelre meg vegyél vmi hidratálót.

2014. szept. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy túlreagálom, igen. :)

Akneroxid? Hallottam róla, de már egy szimpla mélytisztító géltől darabokban hámlik a bőröm! :( :( És ha krémet kenek rá, attól megint pattik...

2014. szept. 14. 19:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor mi lenne, ha nem kennél rá semmit?:D Vízzel mosd meg, aztán ennyi.

Régen én is minden szart kentem rá, jó pattanásos is voltam. Most meg csak víz, és sokkal jobb:D Mikor menzeszkor kicsit jobban kirügyezek, akkor meg akneroxid.

2014. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom... :)
2014. szept. 14. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász?
2014. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy annyi szerencsére nincs, hogy oda kelljen mennem, meg vannak időszakok, amikor teljesen tiszta a bőröm. Nem tudom, hogy mi lehet a baj akkor, ha nemcsak menstruáció előtt/Közben jönnek ki.

De engem ez a pár patti is zavar, na meg az is, hogy darabokban hámlik a bőröm néha a termékek miatt. (Legyen az akármilyen.) És azért néha érzem, hogy jó lenne a bőrömnek egy kis extra hidratálás, de egy szimpla krémtől is pattanásaim lesznek.

2014. szept. 14. 20:59
 7/10 anonim válasza:

Kozmetikus vagyok!

Senki ne várja semmilyen krémtől, kozmetikai szertől, hogy rendbe rántja a bőrét. Javítani lehet rajta, de nem fog semmit megszüntetni, ami belső -szervi, hormonális- problémából ered.


Ha hidratálni akarod a bőröd. Tök egyszerű a megoldás. Igyál vizet. Akármilyen krémet kensz rá, csak a felső réteget puhítja, de nem jut le mélyre. Van a bőrnek egy úgynevezett "lob gátja"... ezen csak a lúgok savak, jutnak át.



Mi lehet a baj?


Okozhat pattanást, ha kezeletlen góc-gyulladás van a szervezetedben.

Okozhatja garatmandula.

Okozhatja rossz fogazat.

Okozhatja hormonális dolog.


és okozhatja genetika.


egyszóval kismillió dolog okozhatja.

2014. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy rengeteg vizet iszom, szóval ez sem lehet gond.

A fogaimmal tudtommal nincs semmi baj, de most készülök majd fogorvoshoz menni ellenőrzésre, lehet van valami, amit csak ő lát.

A genetikát is kizárom, a családban senki sem volt pattanásos, sokaknak még pár pattanás SE alakult ki. A szerencsések... :D

Hormonális? Hát, nem tudom, akkor azt elvileg egy ideig a fogamzásgátló is helyretenné, nem?! Főleg mivel az enyémben olyan hatóanyag van, amely csökkenti a vérben a férfihormonok vérszintjét.

2014. szept. 15. 15:25
 9/10 anonim válasza:
Attól, hogy a családodban senki nem volt pattanásos, az nem garantálja azt, hogy neked nem jöttek össze olyan génkombinációk, ami ne hajlamosítana a pattanásos-zsíros bőrre. Fogamzásgátló nem feltétlen. Nem csak a férfi hormon lehet a felelős.
2014. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi még? :)
2014. szept. 15. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!