Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Escapelle esemény utáni...

Escapelle esemény utáni tabletta 39 óra után is működik?

Figyelt kérdés
Nos az aktus 09.13-án éjjel 23:00 körül történt. A párom épp, hogy benn tartotta és mikor elélvezett rögtön álló helyzetbe kerültem és kifolyt. Tudom, ez lényegtelen, viszont számomra fontos. Sajnos se patika se semmi nem volt nyitva így kénytelen voltam várni (orvossal együtt) 39 órát várni mire rögtön bevettem. Hányingerem van és hol alhasi fájdalmam van hol nincs. Általában nálam annak a jele ha meg akar jönni és egy héttel később rá megjön. De az aktus a menstruációm után történt 4 nappal később. Tudom, hogy nagy hormon bomba a szervezetem számára. Működik a gyógyszer esetleg nálam? Tudom, hogy 72 órán belül kell venni. És igen elolvastam a tájékoztatott, de mégis más tapasztalataiból kicsit megnyugszom. Így is annyira ideges voltam, nem voltam képes enni sem. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 15. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Az esemény utáni tabletta nem úgy működik, hogy 72 órán belül 100%, aztán 72 óra 10 perckor meg már 0%.

Minél hamarabb veszed be, annál nagyobb eséllyel használ. Az első 24 órában olyan 95%, utána 80% körül, az utolsó 24-ben meg talán 60% körül.


De igen sok idegeskedéstől megkímélhetnéd magad, ha védekeznél.

2014. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Valószínűleg működik. Menstruáció után 4 nappal valószínűleg egyébként sem voltál termékeny, de helyesen tetted hogy bevetted az esemény utánit, mert jobb módszer a védekezésre, mint a sima naptármódszer. Viszont tényéleg nem olyan biztonságos, mint az óvszer vagy randszeres fogamzásgátló, főleg, ha későn veszed be, szóval a jövőben inkább válassz valami más opciót.
2014. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!