Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csokoládéciszta, funkcionális...

Csokoládéciszta, funkcionális ciszta?

Figyelt kérdés

"Csokoládéciszta: menstruációs vérhez hasonló folyadékkal telt tömlő"

"Gyakran a tüszőérés folyamatában a tüszőrepedés elmarad, a benne lévő folyadék ( savó ) tovább szaporodik, s így jön létre a funkcionális ciszták döntő többsége."


Hóközi barna, masszaszerű vérzéssel mentem nőgyógyászhoz, UH kimutatta ciszta, ami "kipukkadt", ezért a vérzés. Gondolom akkor ez csokoládéciszta.

De akkor a funkcionális ciszta, amiben savó van, annak a kipukkadása nem jár vérzéssel?


2010. jan. 19. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Összekeversz 2 dolgot. A csokoládéciszta a petefészekben van (a funkcionális is). Ha kipukkan, az nem folyhat a hüvely felé, mert nincs összeköttetésben a hüvellyel. Vszínűleg funkcionális ciszta volt, aminek kipukkanása hormonszint-csökkenéssel jár és ez okozza a vérzést a méh felől (mint a menzesz) .
2010. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a petefészekben van.

Úgy képzeltem el, hogy a petefészekből, a petevezetéken, a méhen és a hüvelyen át folyik ki.:)

Köszönöm szépen a válaszod!:)

2010. jan. 22. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!