Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj hogy 18 évesen...

Mi lehet a baj hogy 18 évesen nem menstruálok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hetedik-nyolcadik osztályos korom körül 2,5 évig anorexiás voltam (165 cm/38-40 kg),orvoshoz is jártam,már rendbe jöttem teljesen úgy 2-3 éve,de menzeszem csak idén tavasszal volt 3x,meg előtte 1-2 alkalommal:( Sportolok rendszeresen,eszem eleget nem tudom mi a baj...Tavaly a nőgyógyász szervi bajt nem talált,ezután nem sokkal jött meg 3 hónapig,de azóta egész nyáron semmi. Őszi szünetben megyek emiatt újra,de eléggé félek,tudom hogy ez nem normális,ekkora bajt okozott volna ez a 2,5 év anno? Akik hasonló helyzetben voltak nem hallottam hogy a gyógyulás után ne jött volna meg nekik. Fogamzásgátló segíthet vajon? (azt hallottam igen..)Súlyom is normális már.

2014. szept. 20. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
endokrinologushpz menj aki nézet teljes hormon panelt. A fogamzásgátló emiatt fölösleges mert csak mesterséges ciklust csinál, az okát nem oldja meg.. vannak hormon betegségek ahol még árt is. Az okot kell megtalálni és azt kezelni. Ez pedig endokrinológusra tartozik nem nögyógyászra mivel ennek mindig hormonális oka van föleg ha nögyógyász szervi bajt nem talált.
2014. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy még mindig nagyon vékony vagy?

Attól önmagában simán lehet, hogy nem jön meg.

Hány kiló vagy és milyen magas?

2014. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sportosan vékony,170 cm/61 kg.

Szóval az nem lehet a baj:(

2014. szept. 20. 21:39
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen meg kell nézni a hormonháztartásod
2014. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Endokrinológus. Még indig az anorexiádat nyögöd, és kérdőjeles, hogy gyereked lehet-e.
2014. szept. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen,ettől félek én is amit az utolsó kommentelő írt:( Tavasszal örültem hogy végre oké minden,erre most megint nincs..

Köszönöm a válaszokat!

2014. szept. 21. 18:28
 7/7 anonim ***** válasza:

A súlyod tényleg rendben van.

Talán tényleg az anorexiás időszakod utóhatása még ez, de ha jól foglalkozol magaddal akkor ez tuti változik.

Azért menj el dokihoz...hormonokat nézetni.


"Kérdéses még hogy lehet-e e gyereked"

Hát azért ilyen messzi jóslatokkal kár stresszezni a kérdezőt, aki jelenleg csak 18 éves!!! Mi értelme ennek? Ráadásul még csak nem is igaz.

Amíg van méhe és petefészke, addig minden lehetséges...kár paráztatni.

Egyél jókat, szedj esetleg vitaminokat...aztán nézesd meg magad dokival.

2014. szept. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!