Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pco-s vagyok és IR-es. A...

Pco-s vagyok és IR-es. A teheléses cukrom előtt a cukor 4.7 volt inzulin 190. Utána a cukrom 4.4 inzulin pedig 413 lett. Ez baromi durva. Van esélyem a babára?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok nincs mensesem. Elkezdtem a meforalt szedni 1,5 hónapja és fogytam 7 kg-t.De szeretnénk egy pár év múlva babát a párommal...van esélyem?? :(

2014. szept. 22. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ez tényleg nagyon magas. Orvos mit mondott erre? Mennyi Meforalt szedsz? Csak 0 és 120 perces terhelés volt? Nekem épp, hogy kicsit átlépte a határt az inzulin és ígyis napi 3x500mg Meforált kell szednem + rendszeres sport + napi 170g-os szénhidrát diéta. Kb fél éve tartom ezt a 3-as kezelést azóta 2 havonta megjön és már peteérésem is van, azelőtt kb 1 évig nem jött meg, csak barnázás volt. Lehet baba ha tartod a 3-as kezelést. Én 14 éves korom óta tudok arról, hogy IR/PCOS-s vagyok, most mentem a 3. orvoshoz aki végre ért hozzá és nem fogamzásgátlót akart felírni.

Ha valami kérdésed van irj nyugodtan privátba is. L/21

2014. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Írtam privátban. Nagyon oda vagyok ezért az állapotért...mert sztem ez nem is olyan igazi betegség...:/
2014. szept. 23. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ez nem igazi betegség, a betegségből ki lehet gyógyulni ugyanis. Ez egy állapot!

Teherbeesésre mindig van esélyed, még így is, bár erősen rontja az esélyeket. Más kérdés, hogy ki tudnád-e hordani, ill. hogy életben maradna-e a magzatod.


A gyógyszert a kezelés mellett vagy helyett szeded?

2014. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kezelés mellett szedem,tegnap megemelte a doki a dózist...

na meg itt van a hajhullás...Elől már majdnem kopaszodok...ha kettéválasztom a hajam látszik a csíkban a hajhiány:( Mit lehet ezzel tenni???

2014. szept. 25. 18:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nagyon semmit, próbálhatsz rá hajszeszt, meg speckó sampont, de a felborul hormonháztartás az oka, ha az javul, akkor a hajad is rendbe jön. Csak sajnos nehéz türelmesnek lenni, tudom.
2014. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hat ihen sajnos...próbálkozni meg nen nagyon akarok különböző cuccokkal...:/
2014. szept. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!