Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki leírná nekem, hogy mi...

Valaki leírná nekem, hogy mi a különbség a terheléses cukor és terheléses inzulin vizsgálat között? Teljesen össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés
Szóval nekem csináltak olyat,hogy egyszer vettek éhgyomorra vért,majd meg kellett innom 2dl vízben elkevert glükózt,ezután 120 perccel később újra vettek vért.Most nem tudom ez minek számít,terheléses cukorvizsgálatnak? Most akarok még kérni beutalót 5 pontosra is,az lesz a terheléses inzulin?Vagy én már semmit sem értek...
2012. febr. 21. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem inzulin rezisztenciám van, 3 havonta vesznek vért.

éhgyomri, lötyi, 60 perces vérvétel és 120 perces vérvétel. Annyi a lényeg, hogy ne csak a cukrot nézzék (nekem az pl tökéletes) ha nem az inzulint is, ezt kell kérni, hogy írja rá a beutaló orvos. Nem más a két vizsgálat lefolyása.

2012. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jaj most már értem!:) Köszi szépen,akkor így fogom kérni,hogy ezt írja rá a doki a beutalóra.
2012. febr. 21. 13:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első leírta. A cukor és az inzulin két külön dolog, de ugyanabból a vérvételből meg tudják neked nézni. Az a fontos, hogy rajta legyen a beutalón, hogy terheléses cukor ÉS inzulin vizsgálat. És nem árt megkérdezni a labort is, ahová mész, hogy meg tudják-e a csinálni, mert a legtöbb labor sajna nem, és csak a cukrot csinálják meg. Sok olyat hallottam, hogy visszament valaki az eredményért, ahol nem volt rajta az inzulin. Megkérdezte, hogy miért nem? Mire azt a választ kaptak, hogy hja, ők nem tudnak inzulint nézni. És újra kellett csináltatnia az egészet. Szóval ezt érdemes letisztázni az elején. Egyébként az 5 pontos terhelés felesleges, már a 3 pontosból is látnak mindent.
2012. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!